Dlaczego nigdy nie należy wysysać helu z balonu

W pewnym momencie większość ludzi wyrzuciła hel z balonu, aby uzyskać ten piskliwy, wysoki głos – w tym jedną z najdoskonalszych dam, Dame Helen Mirren – ale nadszedł czas, aby zrzucić balon. Popularna sztuczka partyjna, zwykle uważana za nieszkodliwą zabawę, w ciągu ostatnich kilku lat stała się tematem prasowym, który spowodował poważne, zagrażające życiu obrażenia – a w niektórych przypadkach śmierć.

obraz

Getty

Ostatnio jedna rodzina znalazła się na pierwszych stronach gazet po tym, jak mama w Szkocji odkryła, że ​​jej córka jest nieprzytomna w McDonald’s. 9-latka wessała hel z balonu, który znalazła i zemdlała, Słońce zgłaszane.

“Daisy musiała stać z plecami do miejsca, w którym umieszczono sosy, a następną rzeczą, którą usłyszałem, był huk” – powiedziała matka, Kelly Milne. “Rozejrzałem się, a ona opadła w kącie – załamała się, jej oczy się przewróciły i byłem przerażony”.

Balon właśnie unosił się w sklepie, a kiedy personel i inni widzieli, jak Daisy się z nim bawi, nic o tym nie pomyśleli. “To był po prostu praktyczny żart – widzisz tak wiele dzieci, a nawet dorosłych,” dodała Milne.

Po pięciu minutach i świeżym powietrzu przyszła Daisy. W końcu była w porządku, ale nie wszystkie historie mają takie szczęśliwe zakończenie. Podczas gdy zasysanie helu z balonu prawdopodobnie cię nie zabije – najprawdopodobniej z powodu braku tlenu wydostaniesz się z nosa – donosi Slate – przyjmowanie helu z cystern pod ciśnieniem, kapturów lub masek (lub wchodzenie do wielkiego balonu wypełnionego helem) zupełnie inna historia. I daleko, o wiele bardziej niebezpieczny.

obraz

Getty + The Washington Post

W 2012 roku 14-letnia dziewczynka trafiła do szpitala, a później zmarła po wdychaniu helu na przyjęciu z przyjaciółmi. W 2006 roku ciała dwóch studentów znalazły się w ogromnym balonie wypełnionym helem na Florydzie.

Lekarze zważyli na niebezpieczeństwo wdychania helu i zasadniczo wszyscy doszli do tego samego wniosku: rzeczywiste obrażenia są rzadkie, ale nie niemożliwe.

Dr Mark Morocco, profesor nadzwyczajny medycyny medycznej w Ronald Reagan Medical Center w Los Angeles, powiedział Fox News, że działanie helu na ciało jest podobne do tego, co dzieje się, gdy płetwonurek zbyt szybko wypływa z wody. Bańka gazowa może dostać się do krwioobiegu przez łzę w naczyniu krwionośnym, blokować przepływ krwi do mózgu i powodować udar.

Rodzice na całym świecie wypowiadali się przeciwko popularnej działalności – nawet zakładając organizacje charytatywne – nazywając ją bardziej podstępną niż inne rodzaje presji ze strony rówieśników, ponieważ wydaje się ona nieszkodliwa..

Frank Pegueros, dyrektor wykonawczy DARE (Drug Abuse Resistance Education), powiedział Foxowi, że chodzi tylko o upewnienie się, że dzieci są świadome niebezpieczeństw. “To sprawia, że ​​ktoś musi się zatrzymać, pomyśleć i ocenić sytuację i ustalić, czy to coś, co będzie miało złą konsekwencję?”

Śledź Delish w dniu Instagram.

Pobierz Delish aplikacja.