To jest absolutny najlepszy rodzaj jabłka do pieczenia

Nawet jeśli liście nie zmieniają się w miejscu, w którym się znajdujesz, i wywołujesz odrażającą niechęć do wszystkich przypraw dyniowych, jest jeden jedyny sposób na to, by wejść w ducha upadku: Upiecz ciasto jabłkowe. Wypełnia dom zapachem cynamonu (nawet jeśli ciągle zapominasz o wyrzuceniu śmieci), wykorzystuje zalety jabłek w swojej świetności, sprawia, że ​​czujesz, że osiągnąłeś coś kolosalnego – i wtedy jesteś nagrodzony za twoje wysiłki z ciepłym ciastem. Naprawdę nie masz wymówek nie aby to zrobić.

Zanim jednak przejdziesz do toczenia ciasta, warto wiedzieć, które składniki kupić – i zdobyć tylko te najlepsze, zaczynając od jabłek. Po rywalizacji w National Pie Championships, przeprowadzaniu wywiadów z ludźmi, którzy pieczą ciasta przez cały dzień, każdego dnia prowadząc do wielkiej konkurencji – w tym zwycięzcy Best in Show przez trzy lata z rzędu, Evette Rahman – nauczyłem się jednej rzeczy: pomiń wyszukane jabłka.

Honeycrisp może być teraz zestawem Lip Kylie Jenner w świecie jabłek, ale jeśli chodzi o pieczenie, nie jest to warte ceny. Lepiej jeść tych, jakie są. Red Delicious i klasyczny McIntosh? Uratuj ich na jabłka. Lub rzucanie na swoich wrogów. (My, dzieci, głównie.)

obraz

A zwycięzcą jest…

Aby uzyskać najlepsze szarlotki, potrzebujesz jabłek Granny Smith. Tak, babciu Smith.

Wiem, o czym myślisz – one nie są krzykliwe. Nie są nowe. Są to ciotani, zieloni faceci, których przekąszasz, kiedy marzysz o automatach, ale próbujesz być dobry w pracy.

Ale one się nie psują i nie zmieniają twojego ciasta w papkowate i ziarniste, jak inne jabłka, i kompensują słodycz całego cukru, który dodajesz do samego ciasta.

jabłko pie

Flickr / JeffreyW

Ale jest Twist…

Aby uzyskać prawdziwie niezamieszkane ciasto, musisz połączyć swoją Granny Smiths ze słodko-kwaśną partnerką. Mieszanka jabłek robi ogromną różnicę (chyba że dopełniasz rzeczy absurdalnie słodkim sosem karmelowym, szarlotką Lauren Conrad lub babką Ople – jednym z najwyżej ocenianych przepisów na ciasto na wszystkie okazje).

jabłko Pie

Flickr / Sarah Shuda

Oto kilka kombinacji, które można wypróbować:

Granny Smith + Gala

Wypróbuj w: Apple Obsession Pie

Granny Smith + Fuji

Wypróbuj w: szarlotka w słoiku

Granny Smith + Braeburn

Wypróbuj w: Apple Pie z podwójną skórką

Granny Smith + Golden Delicious

Wypróbuj w: Ginger Dandy Apple Pie

Granny Smith + Cranberries

Zaczekaj – to nie jest jabłko! Masz rację. Jeśli wolisz ciasta z twardzielą, wzmocnij smak garści (lub dwóch) świeżych jagód.

Wypróbuj je w: Cranberry Apple Pie

obraz

Rachel Conners

Nienawiść jabłka Granny Smith?

Pomiń je w całości i idź na mix Macona i Fuji. Hej, to zadziałało dla Rahmana, kiedy w 2014 roku zdobyła pierwszą nagrodę. (Oto jej przepis na klasyczną szarlotkę.)

Skorzystaj z tego jako swojego cheataheet, zanim wrzucisz swoje sexy-lumberjack-który-nie-próbuje-za-twarde flanele i pójdziesz po zbieranie jabłek. Będziesz zadowolony, że to zrobiłaś, więc nie skończysz ciągnąc do domu buszlu śmieciowych jabłek. Nawet Oscar Grouch nie ma tylu wrogów.

Śledź Delish w dniu Instagram.