Założyciel Papa John John Schnatter zrezygnował z funkcji przewodniczącego zarządu

John Schnatter, założyciel i były założyciel Papa John, zrezygnował ze stanowiska prezesa zarządu pizzy zeszłej nocy, po tym, jak zgłosił, że użył słowa “N” podczas konferencji w maju tego roku. Schnatter ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego w grudniu ze względu na kontrowersje związane z komentarzami dotyczącymi protestów NFL.

W oświadczeniu John powiedział: “Wiadomości, które przypisują mi użycie niewłaściwego i szkodliwego języka podczas sesji treningu medialnego dotyczącego rasy są prawdziwe, niezależnie od kontekstu przepraszam, mówiąc prosto, rasizm nie ma miejsca w naszym społeczeństwie. “

Podczas rozmowy telefonicznej z agencją marketingową John bronił swoich komentarzy na temat NFL, mówiąc, że KFC nie spotkało się ze sprzeciwem, gdy “pułkownik Sanders nazwał czarnych n —–“, donosi Forbes. Mówił także o swoim dzieciństwie w Indianie i powiedział, że ludzie przeciągali Afroamerykanów z ciężarówek, aż do śmierci. Po rozmowie telefonicznej agencja zakończyła relację z Papa John’s.

W ubiegłym roku John oskarżył biedną sprzedaż pizzy o piłkarzy klęczących podczas hymnu narodowego, by zaprotestować przeciwko brutalności policji i rasizm w Ameryce. W tym czasie Papa John był oficjalnym sponsorem pizzy NFL. Od tego czasu przeszedł na Pizza Hut.

W komunikacie prasowym w środę wieczorem, Papa John ogłosił rezygnację Johna i powiedział, że nowy przewodniczący Rady zostanie mianowany w najbliższych tygodniach. Podczas gdy nie jest już na planszy, John nadal posiada znaczną część – około 30 procent – firmy, CBS wskazuje.


obraz
Alexandra Folino

KUP TERAZ Delish Cookbook, 30 USD, barnesandnoble.com

Добавить комментарий

*

3 + = 7