[ZAKTUALIZOWANE] Masowe przywozy selera rozrastają się do dużych sklepów spożywczych w USA.

AKTUALIZACJA: 8 grudnia 2015 r. O 16:12.

Według nowego raportu FDA (Food and Drug Administration) i Centers for Disease Control (CDC), E. coli było w rzeczywistości, nie przyczyna choroby, jak wcześniej sądzono. Po analizie laboratoryjnej zarówno FDA, jak i CDC potwierdziły, że szkodliwe bakterie nie występowały w zanieczyszczonej mieszance selera-cebuli z Taylor Farms Pacific.

Zmiana informacji nastąpiła po tym, jak departament stanu zdrowia stanu Montana wysunął wstępny wniosek, że zanieczyszczone warzywa dały wynik dodatni pod względem E. coli. Wynika to z testu reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR), który służy do szybkiego wykrywania DNA bakterii w potencjalnie niebezpiecznej żywności. Ale dalsze badania wykazały, że inne bakterie mogły być obecne.

Ponieważ E. coli nie jest oficjalnie przyczyną problemu, dochodzenie FDA będzie trwało do momentu znalezienia składnika odpowiedzialnego za choroby. W oświadczeniu na swojej stronie FDA podkreśliła, że ​​porusza się szybko, aby zbadać problem i zapobiec zachorowaniu dodatkowych osób. “Zdajemy sobie sprawę, że ludzie będą się martwić tymi chorobami, i będziemy nadal dostarczać aktualizacje i porady” – czytamy w oświadczeniu.

ORYGINALNY POST: 2 grudnia 2015 o 10:29.

Po tym, jak Costco został trafiony falą chorób E. coli w siedmiu stanach z powodu sałatki z kurczaka, supermarket wyśledził źródło: seler. Teraz Food and Drug Administration (FDA) przypomina seler, który został wysłany na długą listę krajowych sieci sklepów spożywczych w kilkunastu stanach.

Niebezpieczne bakterie znaleziono w selerze pochodzącym z Taylor Farms Pacific w Tracy w Kalifornii, który dostarcza takie sklepy jak Safeway, 7-Eleven, Walmart, Sam’s Club, Target i Starbucks. (Jest to prawdopodobnie powód, dla którego łańcuch kawy właśnie przypomniał sobie o panini z indyka.) Wiadomość z ABC News informuje, że dotyczy to ponad 155 000 produktów, więc bądź ostrożny.

Ponadto Centrum Kontroli Chorób (CDC) ostrzega, że ​​szczep E. coli jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ może prowadzić do niewydolności nerek, która zagraża życiu. Więc zdecydowanie musisz potraktować to poważnie i przez jakiś czas unikać zielonego warzywa. Aby uzyskać dodatkowe środki ostrożności, sprawdź pełną listę sklepów w ramach wycofania na stronie internetowej FDA.

obraz

Na dzień dzisiejszy 19 osób w sześciu stanach zostało zakażonych E. coli w Kalifornii, Kolorado, Missouri, Montanie, Utah, Wirginii i Waszyngtonie. Spośród nich pięć osób zostało hospitalizowanych, a dwie rozwinęły zespół hemolityczno-mocznicowy, rodzaj niewydolności nerek; jednak nie zgłoszono zgonów.

Objawy E. coli obejmują biegunkę, skurcze brzucha, nudności i wymioty. Okres inkubacji bakterii wynosi od trzech do siedmiu dni od czasu ekspozycji, więc jeśli jesteś bardzo chory w ciągu tygodnia, urzędnicy służby zdrowia zachęcają do wizyty u lekarza.

Śledź Delish na Instagramie.

Добавить комментарий

*

+ 53 = 61