Włoska wioska sprzedaje domy za jedyne 1 $

Dziś jest dla was wielki dzień, jeśli masz dolara do stracenia i głębokie uznanie dla włoskich gór. Maleńkie włoskie miasto Ollolai oddaje porzucone domy na rynek za jedyne 1 euro, czyli 1,20 dolara, co nie powinno wyrzucać budżetu z worka zbyt dużo.

Podobnie jak inne włoskie miasta, Ollolai stoi w obliczu niedoboru młodych ludzi. Jego populacja zmniejszyła się z 2250 do 1300 w ciągu ostatnich 50 lat, donosi CNN, a jeśli chce pozostać przy życiu, musi przyciągać obcokrajowców. Kamienne domy z 1 dolarem są puste i zużyte, więc jest jedno zastrzeżenie: kupujący muszą zobowiązać się do odnowienia domów w ciągu trzech lat, co kosztowałoby dodatkowe 25 000 USD, przynosząc całkowitą cenę tych domów do 25 000 USD..

Ollolai znajduje się w środkowej części Sardynii, włoskiej wyspy na Morzu Śródziemnym, z górami, klifami i luksusowymi plażami. Sam Ollolai znajduje się w pobliżu chronionego lasu i znajduje się zaledwie godzinę drogi od klifów Cala Gonone, gdzie można nurkować z rurką i nurkować w morzu. Jak powiedział jeden z rezydentów CNN: “Świeże powietrze, zero smogu i wspaniałe widoki mają moc uzdrawiania, moje kości i plecy już nie bolą”. Całkiem poparte.

Dostępnych jest 200 domów, a burmistrz Ollolai mówi, że otrzymał już 100 wniosków. Możesz się zgłosić tutaj – mam nadzieję, że znasz trochę włoskiego. Biorąc wszystko pod uwagę, jest to niewielka cena za spokojne życie w otoczeniu włoskich górskich widoków.

Śledź Delish w dniu Instagram.

Pobierz Delish aplikacja.

Z: tytuł grzecznościowy

Добавить комментарий

*

+ 27 = 31