W Lody Ben & Jerry’ego znaleziono kontrowersyjną substancję chemiczną

Ślady kontrowersyjnej substancji chemicznej znaleziono w kilku odmianach lodów Ben & Jerry. Glyphosate jest głównym składnikiem popularnego zabójcy marki Roundup, a The Organic Consumers Association potwierdził wczoraj, że znaleziono go w 10 na 11 próbek smakowych B & J.

Smaki, które były pozytywne, były następujące: Peanut Butter Cup, Peanut Butter Cookie, Vanilla (dwa smaki), Phish Food, The Tonight Dough, Half Baked, Chocolate Fudge Brownie, Americone Dream i Chocolate Chip Cookie Dough. Jedyny smak, który testował negatywny? Stary niezawodny Cherry Garcia.

Ale nie rozpoczynajcie jeszcze paniki w lodówce – poziom glifosatu został ustalony droga poniżej bezpieczny pułap ustalony przez Agencję Ochrony Środowiska. Za The New York Times, przeciętny dorosły musiałby zjeść 290 000 porcji lodów dziennie, aby trafić w niebezpieczną strefę.

Więc jak należy się martwić? OCA jest jedną z kilku grup konsumentów, które pracują ostatnio nad zwiększeniem świadomości na temat glifosatu w żywności, po tym, jak niektóre badania powiązały to ze zwiększonym ryzykiem choroby. Agencja Światowej Organizacji Zdrowia zakończyła w tym roku, że substancja chemiczna “prawdopodobnie” może powodować raka, co jest sprzeczne z wcześniejszymi badaniami, które zadeklarowały, że glifosat jest bezpieczny.

Glifosat jest często stosowany w uprawach genetycznie zmodyfikowanych, takich jak kukurydza i soja, a według rzecznika Ben & Jerry’ego firma pracuje nad tym, aby jej składniki nie pochodziły ze źródeł GMO. Żaden ze składników roślinnych nie pochodzi z upraw genetycznie zmodyfikowanych, a firma podobno działa opłacalnie dla swoich dostawców mleka, którzy stosują paszę bez GMO..

“Pracujemy nad tym, aby odejść od GMO tak daleko, jak to tylko możliwe” – powiedział Rob Michalak, globalny dyrektor misji społecznej w firmie Ben & Jerry’s. “Ale potem te testy idą w parze i musimy lepiej zrozumieć, skąd pochodzi glifosat, z którego się wywodzą. Może pochodzi to z czegoś, czego nie ma nawet w naszym łańcuchu dostaw, a więc brakuje nam go”.

Tak więc, chociaż okazjonalna miska (lub wiesz, kufel) Ben & Jerry’s prawdopodobnie nie będzie cię skrzywdzić, może przykleisz się do Cherry Garcia jeśli jesteś zdenerwowany.

Śledź Delish na Instagramie.

Pobierz aplikację Delish.

Добавить комментарий

*

− 5 = 2