Ta restauracja organizuje kolacje o tematyce Titanica

W tym miesiącu było 105 lat temu, że Titanic spotkał tragiczny los z górą lodową i zatonął na dnie Oceanu Atlantyckiego. Aby uczcić tę rocznicę i oddać hołd swoim pasażerom, jedna restauracja w Winston-Salem w stanie NC poświęciła serię kolacji do menu, które zostało podane na pokładzie.

W restauracji, restauracji i barze Spring House, 10-daniowa kolacja z winem zawierała talerze z oryginalnych menu, które zostały wylosowane z luksusowego salonu statku. Kolacja prix-fixe kosztowała gości 125 $, w tym 8 win.

Oczywiście dokonano drobnych poprawek, aby dostosować nowoczesne smaki, ale są one bardzo niewielkie. Największa zmiana polegała na zmniejszeniu całkowitej oferty. To niesamowite menu, ale musieliśmy je skalować “- powiedział szef kuchni Tim Grandinetti Dziennik Winston-Salem. “Na jeden kurs – który moim zdaniem musiał być wielkim kursem, showstopper – mieli jagnięcinę, kaczkę, polędwicę wołową, zielony groszek, dwa rodzaje ziemniaków, ryż i marchewkę.

Oto pełne menu:

Pierwszy kurs: Ostrygi a la Spring House (z dodatkami i serem pimento) i kanapki a l’Amiral (krewetki z masłem curry na crostini), z NV Heidsieck Monopole Blue Label Champagne

Drugi kurs: Consomme Olga (prosty bulion z wołowiną i kurczakiem) i smażone przegrzebki, z 2015 Simmonet-Febvre Chablis

Trzeci kurs: Schłodzony łosoś z twardym jajkiem i koprem sabayon, z Thierry i Pascale Matrot 2014 Bourgogne Blanc

Czwarty kurs: Filet mignon Lili, z foie gras, truflami i sosem śmietanowo-koniakowym, z grzybowym puddingiem chlebowym, z winem Vincent Girardin Bourgogne Rouge 2014 “Cuvée Saint-Vincent”

Piąty kurs: Pieczona jagnięcina z miętową marchewką z pesto, grochu timbale i nowymi ziemniakami, z 2014 Abbey Court Cotes du Rhone

Szósty kurs: Punch Romaine, rum podnoszący smak i szampański koktajl

Siódmy kurs: Prażona panierowana przepiórka z bourbonem i piniową potrawką, z 2015 Maison Louis Latour Bourgogne Rouge

Ósmy kurs: Schłodzona sałatka szparagowa z dżemem bekonowym, z 2015 r. Chateau de la Ragotiére Muscadet Sévre et Maine

Dziewiąty kurs: Pate de foie gras

Dziesiąty kurs: Lody waniliowe z soloną karmelową mżawką i pasztecik z ciasta choux (éclair), z sosem Hidalgo Olorosso Sherry.

Ale wciąż pozostaje jedno pytanie: czy tańczycie na stołach na dole?

Добавить комментарий

*

23 + = 26