Rozpoczęcie walki z Bill Gates sprawia, że ​​awokado pozostają dojrzałe przez dwa razy dłużej

Znalezienie odpowiedniego czasu na podzielenie otwartego awokado jest trudnym zadaniem. Jeśli wkroczysz w to zbyt wcześnie, będziesz gorzki, twardy awokado, a jeśli jesteś za późno, masz bzdurne, zepsute awokado, które musisz teraz wyrzucić. I nie wspominajmy o ryzyku związanym z awokado. Jednak firma start-up może mieć rozwiązanie, które ograniczy marnotrawstwo żywności i pozwoli na wykonanie całego tostu z awokado.

Apeel Sciences, działająca w Kalifornii firma typu start-up, opracowała sposób wykorzystania przetworzonego materiału roślinnego w celu poprawy jakości produktu i powolnego psucia się. Jak donosi Eater, firma nie bierze pod uwagę nikogo innego, jak tylko Bill Gates, ponieważ Fundacja Billa i Melindy Gates zainwestowała w firmę.

Apeel składa się z proszku pochodzenia roślinnego, który następnie miesza się z wodą. Mieszanka jest następnie używana do powlekania awokado lub dowolnego wybranego przez ciebie produktu, tworząc drugą skórkę dla twoich owoców i warzyw.

W poniższym gif, dzięki uprzejmości CBS dziś rano, możesz zobaczyć, jak nietraktowane truskawki na górze z czasem stają się nudne, podczas gdy truskawki potraktowane Apeelem poniżej nie psują się.

Strona internetowa firmy mówi, że ta powłoka zachowa wilgoć i zmniejszy utlenianie w produkcie, co znacznie spowolni tempo, z jakim się rozpuści. W przypadku awokado metoda ta utrzymuje owoce w szczytowej dojrzałości przez dwa razy dłużej niż normalnie. Apeel Sciences mówi również, że powłoka jest bezbarwna, bezwonna i pozbawiona smaku na produktach, więc nie wpłynie to na smak twojego guac.

Obecnie firma testuje swój produkt na awokado w partnerstwie z producentem produktów Del Rey Avocados. Te awokado będą dostępne w ponad 100 środkowo-zachodnich sklepach spożywczych, w tym 30 miejscach w Costco, co jest bardzo wygodne, ponieważ Costco sprzedaje awokado za opakowanie, a nie indywidualnie.

Śledź Delish na Instagramie.