Proszę nie palić pianek nad lodem wulkanu

Lawa (przynajmniej ta koncepcja) świetnie nadaje się do wielu rzeczy związanych z jedzeniem, takich jak roztopione ciastka z lawy lub koktajle z lampami z lawy. Ale jeśli planujesz pieczenie ogniska w stylu obozu nad prawdziwą lawą, rząd USA chce, żebyś wiedział, że to nie jest najlepszy pomysł.

Tak jak Wice doniesienia, wulkan Kilauea na Hawajach wypuszcza lawę i popiół przez ostatnie kilka tygodni, powodując powszechne szkody i ewakuacje. I chociaż niektórzy ludzie próbowali wykorzystać wybuch jako szansę na uzyskanie idealnego selfie, większość ludzi postanowiła trzymać się z dala od niebezpieczeństwa. Co jest mądrą rzeczą do zrobienia.

Jednak użytkownik serwisu Twitter Jay Furr miał inny pomysł. Furr miał pytanie i potrzebował odpowiedzi. A kto lepiej zapytać niż konto Stanów Zjednoczonych Geological Survey (USGS) Wulkany na Twitterze?

Furr chciał wiedzieć, czy mógłby upiec marshmallows w stopionej lawy o temperaturze 2000 stopni Fahrenheita, “zakładając, że masz wystarczająco długą laskę”. Zaskakujący nikt, wulkany USGS odpowiedział donośnym nie.

Gdy zbliżanie się do lawy jest wystarczająco niebezpieczne, wloty wulkanu emitują również związki chemiczne, takie jak dwutlenek siarki i siarkowodór, które zmieniałyby smak słodkiego ptasiego mleczka.

Ostrzeżenie mogło się jednak wydać zbyt późno, ponieważ wielu innych użytkowników mediów społecznościowych dzieliło się swoimi wulkanami z prażonymi prawoślazami, już w 2015 r..

Jest nawet wideo śmiałka, Simona Turnera, który piecze pianki na lawie w Vanuatu.

A jeśli stek jest bardziej twój styl, niektórzy studenci i geolodzy na Uniwersytecie Syracuse również grillują steki z kości T-bone nad lawą.

Добавить комментарий

*

90 − 84 =