Panera jest oficjalnie testującym chleb bezglutenowy

Chleb, jabłko lub frytki? Osoby z nadwrażliwością na gluten mogą nie być już zdegradowane do zbierania jabłek w celu sparowania ich z brokułową zupą cheddar w Panera Bread: Ogólnokrajowa sieć kanapek testuje obecnie pieczywo bezglutenowe. Co ważniejsze, oznacza to, że osoby z celiakią mogą w końcu przestać przekazywać ukochaną miskę chleba.

Szybka nieformalna restauracja przyciąga klientów świeżymi wypiekami, ale nie ma bochenków ani ciast bez glutenu. Ale teraz Panera chce to zmienić. Yahoo informuje, że marka rozwinie bezglutenowy roladki rozmarynu focaccia w 15 sklepach w Detroit pod koniec października i rozszerzy ofertę na resztę kraju do drugiej połowy 2016 r..

Ważne jest, aby pamiętać, że restauracja nazywa ten nowy produkt “świadomym glutenu”, ponieważ, mimo że jest wytwarzany w bezglutenowym obiekcie ze składnikami bezglutenowymi, będzie wyświetlany i przechowywany obok zwykłych pozycji menu. To powoduje duży problem dla osób z ekstremalną wrażliwością na gluten. Dodatkowo, będzie kosztować o 1,50 USD więcej niż w przypadku konwencjonalnych odpowiedników jako kanapka, 75 centów więcej jako dodatek do sałatek i zup, a dodatkowo o 1 dolara więcej.

Obecne dania bezglutenowe Panery obejmują sałatki (bez grzanek), kubki z owocami, chili z indyka i garść zup. I to z jakiegoś powodu – główny piekarz marki, Tom Gumpel, bardzo mocno odczuwa modyfikację. “Zacząłem kopać i krzyczeć do świata chleba bezglutenowego jako rzemieślnik”, powiedział Yahoo. “W tym kraju niewiele jest dobrego, pozbawionego smaku pieczywa bezglutenowego, a ja jadłem o każdym kawałku”. Dodał także, że usunięcie glutenu usuwa jego elastyczność i zdolność do wzrostu.

Przeprowadzka do GF była zwiastowana nie tylko przez alergię, która dotyczy tylko około 1% USA, ale przez rosnącą popularność diety. Podąża również za najnowszym usunięciem sztucznych składników i smaków marki. Według przedstawiciela Stowarzyszenia Żywności Ekologicznej, istnieje wyraźne zapotrzebowanie na produkty bezglutenowe, ale kwestia jego utrzymania jako długoterminowego trendu w porównaniu z dietetyczną modą jest kwestią sporną. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak to się dzieje – nie tylko w Panera, ale także u jej konkurentów fast-food.

Śledź Delish w dniu Instagram.