McDonald’s zamierza sprawić, by szczęśliwe posiłki były zdrowsze

Menu Happy Meal w lokalnym McDonald’s ma wyglądać zupełnie inaczej – i jest to wielki ruch, aby menu dla dzieci było zdrowsze. Firma ogłosiła w czwartek, że do 2022 r. Zaoferują “bardziej zrównoważone” Happy Meals na 120 różnych rynkach na całym świecie.

Oznacza to, że co najmniej połowa Happy Meals w menu na całym świecie będzie poniżej 600 kalorii i poniżej 650 mg sodu, z mniej niż 10 procentami kalorii z tłuszczów nasyconych i mniej niż 10 procent kalorii z dodanego cukru. Obecnie 28 procent Happy Meals na 20 rynkach spełnia te kryteria. McDonald’s twierdzi, że planuje dodać nowe pozycje do menu, usunąć niektóre elementy i sformatować inne. Oprócz tych wytycznych będą również pracować nad usuwaniem sztucznych barwników, smaków i konserwantów, kiedy tylko będą mogły i będą przejrzyste w kwestii informacji o wartości odżywczej dla klientów.

W Stanach Zjednoczonych wszystko pójdzie szybko. Do tego czerwca McDonald’s obiecuje, że wszystkie opcje menu Happy Meal będą miały 600 kalorii lub mniej, a także będą pasowały do ​​nowych kryteriów dla cukru i tłuszczów nasyconych. Siedemdziesiąt osiem procent opcji Happy Meal będzie pasowało do zapotrzebowania na sód. Zrobią to poprzez ograniczenie menu do hamburgera, 4-częściowego kurczaka McNuggets i 6-częściowego kurczaka McNuggets. Będą one zawierać tylko cheeseburgera, jeśli klient tego zażąda. Zamienię także małe frytki na frytki wielkości dzieciaka w 6-częściowym posiłku McNugget, przeformułuję czekoladowe mleko, by mieć mniej cukru, jako alternatywę oferuję butelkowaną wodę i sprzedajesz inną wersję swojego soku cukier.

To nie pierwszy raz, kiedy McDonald’s zrobił ruchy, aby uczynić Happy Meals zdrowszym. Według NPR, McDonald’s usunął napój gazowany jako wymienioną opcję w menu Happy Meal, a teraz zauważył wzrost liczby Happy Meals zamówionych bez napoju gazowanego. Zamiast tego ponad połowa zamówionych Happy Meals zawiera teraz wodę, mleko lub sok.