Konserwowane przywracanie tuńczyka rozszerza się, włączając w to Chicken of the Sea

Jeśli masz zamiar zrobić zapiekankę z tuńczykiem lub po prostu zapakować lunch do pracy, sprawdź etykietę. Pewnego dnia, po tym jak Bumble Bee ogłosiło wycofanie, firma stojąca za kurczakiem z tuńczyka morskiego powiedziała, że ​​dobrowolnie przypomina sobie 107 000 5-oz. puszki z kawałkiem lekkiego tuńczyka w oleju i kawałkiem lekkiego tuńczyka w wodzie.

Tuńczyk sprzedawano w sklepach w całym kraju między 10 lutego a 16 marca, według Food and Drug Administration, która twierdzi, że produkt może być niedogotowany z powodu awarii sprzętu. Na stronie internetowej FDA można znaleźć szczegółowe informacje na temat tego, czy kupiony tuńczyk należał do przypomnianych. Według informacji FDA nie zgłoszono żadnych chorób tak odległych od tego produktu.

W środę, Bumble Bee twierdzi, że przypominało 31 000 przypadków konserw z tuńczykiem, ze względu na potencjalne ryzyko skażenia.

Przypomnienie dotyczy trzech konkretnych kodów UPC puszkowanego tuńczyka lekkiego, produkowanych w lutym i dystrybuowanych w całym kraju. Zostały one zapakowane w zewnętrzną maszynę, która wykryła odchylenia w procesie sterylizacji w rutynowym audycie. Odchylenia te mogą prowadzić do zanieczyszczenia, które może prowadzić do zepsutego tuńczyka, a nawet poważnych chorób u konsumentów. Nie było żadnych zgłoszeń choroby, ale firma wycofuje produkty z dużej ostrożności.

Jeśli Twój tuńczyk ma kod w puszce, który zaczyna się od litery “T”, zawiera którykolwiek z tych kodów UPC i ma datę “Najlepszy do” w lutym 2019 roku, sprawdź witrynę Bumble Bee, aby sprawdzić, czy dotyczy ona Twojego produktu. Jeśli tak, wyrzuć swojego tuńczyka i zadzwoń do Bumble Bee pod numer (888) 820-1947, aby dowiedzieć się, jak uzyskać zwrot kosztów..

  • 5-Uncji Bumble Bee Chunk Light Tuna in Water, kod UPC: 8660000020
  • 5-Uncji Bumble Bee Chunk Light Tuna Oil, kod UPC: 8660000021
  • 4 opakowanie 5-Ounce Bumble Bee Chunk Light Tuna in Water, 8660000736

    Śledź Delish na Instagramie.