Bezmięsienny bekon jest tutaj, aby Twoje śniadanie było zdrowsze

Bekon, o którym mówi się, że jest wolny od azotynów, konserwantów i wszystkich alergenów pojawi się w supermarketach po raz pierwszy w tym miesiącu – tuż po ostrzeżeniach, które łączyły przetworzone mięso z rakotwórczymi substancjami chemicznymi.

Marks and Spencer jest jednym z pierwszych detalistów, którzy zaopatrują się w nowy produkt, który według niego jest równie pyszny jak standardowy bekon. Supermarket współpracował z dostawcą z Irlandii Północnej, firmą Finnebrogue, aby rozwinąć smukły boczek, wykorzystując innowacyjne technologie żywnościowe i naturalne ekstrakty owoców i przypraw. To naturalne aromaty oznaczają, że nie ma potrzeby dodawania azotanów, które są używane do nadawania dojrzałemu mięsu różowego koloru, tekstury i smaku.

W 2015 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) sklasyfikowała przetworzone mięso, w tym boczek, jako rakotwórcze, wiążąc je z rakiem jelita. W miesiącach po opublikowaniu badań nastąpił gwałtowny spadek sprzedaży boczku i kiełbas w Wielkiej Brytanii.

Ważne jest, aby podkreślić, że WHO nie prosi ludzi o zaprzestanie spożywania przetworzonego mięsa, ale zaleca umiarkowane spożycie konserwowanego mięsa, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

Kirsty Adams, od Marks and Spencer, twierdzi, że marka uważa, że ​​obecnie istnieje duży popyt na popularną pozycję śniadaniową bez azotanów. “Wiemy, że nasi klienci dbają o swoje zdrowie i coraz częściej szukają zdrowszych opcji dla siebie i swoich rodzin” – powiedziała.

“Ściśle współpracowaliśmy z firmą Finnebrogue, wprowadzając innowacje dotyczące bekonu bez zawartości azotanów, aby zapewnić, że nasz własny przepis na markę to fantastyczny boczek smakujący, bez kompromisów w kwestii smaku – tak, jak oczekiwaliby nasi klienci.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że jako pierwszy wprowadziliśmy na rynek własną markę z boczkiem i smaŜonym boczkiem. Będziemy chcieli podąŜać za gotowanymi szynkami w niedalekiej przyszłości”.

“Boczek jest bardziej popularny niż kiedykolwiek wcześniej, ale jest przetworzonym mięsem, wiemy, że nie jest dla nas świetny, więc jest to naprawdę ekscytujący nowy produkt, zwłaszcza po ostatnich odkryciach raportu WHO” – dodaje Sophie Austen-Smith, Good Housekeeping UK’s Edytor Cookery powiedział. “M & S ma nadzieję, że uda się rozszerzyć tę innowację na inne produkty wędliniarskie, z pewnością też będziemy się tym interesować.

“A M & S nie jest jedynym sklepem, w którym można przechowywać nową innowację Opiekun, Boczek Nagi Finnebrogue będzie dostępny w Waitrose, Sainsbury’s, Morrisons i Tesco od 10 stycznia. Naked Ham, który wykorzystuje ten sam proces, wystartuje 15 stycznia..

Śledź Delish w dniu Instagram.

Pobierz Delish aplikacja.

Z: Good Housekeeping UK

Добавить комментарий

*

72 + = 79