Activated Charcoal Pizza to najnowszy trend Goth-Food

Niezależnie od tego, czy jest to woda, koktajle, czy maski na twarzach, węgiel drzewny wydaje się obecnie ulubionym składnikiem mediów społecznościowych. Używa się go w przepisach, aby wytwarzać produkty Insta-wartościowe, anty-jednorożce, takie jak czarne lody, węgiel drzewny, a teraz, czarna pizza.

Spalona skorupa jest w rzeczywistości wykonana z aktywowanego węgla drzewnego, co poprawia twoje ulubione fast-food (coś w rodzaju). Dostępne w miejscach takich jak Japonia, Indonezja, Wielka Brytania i Kanada w ciągu ostatnich kilku lat, czarna pizza pojawiła się wolniej w Ameryce.

Restauracja Olivella, położona w North Bergen w stanie New Jersey, serwuje pizzę ze skórką z węgla drzewnego, a także aktywowaną węgierską mozzarellę i makaron.

Restauracja w Miami, O Munaciello, została otwarta w marcu i serwuje również czarną pizzę. Według recenzji restauracji, czarna skorupa “nadaje smaki dymu, ale nie przytłacza innych smaków.” Każda pizza “O Munaciello” może być podawana na regularnej lub czarnej skórce.

Co ciekawe, zarówno szefowie kuchni z Florydy, jak i New Jersey pochodzą z Neapolu we Włoszech. Wygląd jest podobny do makaronu z kałamarnicy, bardziej tradycyjnego włoskiego dania, i równie zaskakujący, jak w formie pizzy.

Trend “gotyk” ma przypuszczalnie także korzyści zdrowotne – węgiel aktywowany był używany od wieków, aby pomóc w trawieniu i mógł pomóc obniżyć poziom cholesterolu i pomóc w kacu. Podczas gdy badania nad tymi korzyściami nie są w pełni jasne, można je bezpiecznie jeść. Biorąc pod uwagę jego dramatyczny wygląd, moda wydaje się mało prawdopodobne, aby zatrzymać w najbliższym czasie.

Śledź Delish w dniu Instagram.