13 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zjedzeniem kolejnej torby Lay’s

Ilekroć myślisz o chipsach ziemniaczanych, prawdopodobnie myślisz o Lay’s. Dzięki nieustannie zmieniającym się smakom marka stale utrzymuje grę chipową. Nawet jeśli dorastałeś przy przekąsce, jest wiele o marce, której większość ludzi nie wie. Sprawdź swoje umiejętności, zanim zejdziesz z kolejnej torby.

1. Lay’s są już od jakiegoś czasu.

Herman W. Lay założył swoją firmę produkującą chipsy ziemniaczane w 1932 r. W Dorset w stanie Ohio. Choć pojawiły się w środku Wielkiego Kryzysu, żetony były bardzo popularne, a Lay był w stanie rozwinąć swój biznes.

2. Założyciel Fritos i założyciel Lay’s byli napięci.

Choć pierwotnie konkurenci, założyciel Lay’s i założyciel Frito’s C.E. Doolin, w końcu stali się pąkami. W 1945 r. Dwaj nawet polubili murawy tak, aby Lay’s sprzedawano tylko na południowym zachodzie, podczas gdy Fritos sprzedawano na południowym wschodzie. W 1961 r. Uczynili go urzędowym i połączyli dwie firmy, stając się Frito-Lay.

obraz

Flickr / austinboardman

3. Dawno, dawno temu były tylko smaki DWÓCH świeckich.

Wracając do tego dnia, były tylko OG Lay’s po prostu przyprawione solą. Dopiero w 1958 roku zadebiutował BBQ, dając konsumentom co najmniej jedną inną opcję. Kolejnym smakiem na scenie była kwaśna śmietana i cebula. Wszystkie trzy pozostają dziś popularne.

4. Wkrótce dostali się do komercyjnej gry.

Lay’s była pierwszą przekąską, która miała własne reklamy. W reklamach pojawił się nikt inny niż Bert Lahr, najbardziej znany jako Tchórzliwy Lew, śpiewając ich pochwały.