10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed jedzeniem pieca Najlepsze nadzienie

Farsz jest tak samo wszechobecny na stołach z okazji Święta Dziękczynienia w Ameryce, jak sam indyk, a marka Stove Top jest jedną z najlepiej sprzedających się zapakowanych mieszanek farszowych w kraju. Prosty pakiet “wszystko w jednym” jest okazją na świąteczne kolacje – ale czy uważasz, że te tłuste bułeczki tarte zostały pierwotnie zjedzone razem z innym ptakiem? Masz dużo rzeczy do nadrobienia.

1. Piecyki Najlepsze nadzienie zostało wynalezione przez piekarza.

Kobieta z Indiany o imieniu Ruth Siems opracowała farsz podczas pracy nad mąką i ciastkami dla General Foods (obecnie Kraft Heinz) w Tarrytown, NY.

nadziewanie

2. Ścieżki do bułek są kluczowe.

Patent na nadzienie w imieniu Siemsa wymagał użycia bardzo specyficznego rozmiaru bułki tartej. Szczególny rozmiar pozwala na właściwe nawodnienie chleba z dodatkiem wody.

3. Stove Top było rewelacją w latach 70. XX wieku.

Kiedy w 1972 r. Wprowadzono Stove Top, była to pierwsza mieszanka farszu zawierająca wszystkie składniki potrzebne do typowego opatrunku w jednym pudełku. Mieszanka warzyw, przypraw, ziół, przypraw i pieczonych okruchów połączyła się w ciągu 15 minut.

Kuchenka Top stuffing
Dzięki uprzejmości Archiwum Kraft Foods

4. To nie miało być podawane z indykiem.

Wczesne kampanie reklamowe dla firmy Stove Top wprowadziły farsz jako zamiennik ziemniaków w typowej kolacji z kurczakiem. Oryginalne smaki to kurczak (zrobiony z bulionu z kurczaka) i chleb kukurydziany.

Ranczo-przyprawione Turkey

Erika LaPresto

5. Jest przeznaczony do uzupełnienia różnych mięs.

Podążając za smakiem kurczaka, mieszanka farszu dla wieprzowiny została wypuszczona w 1976 roku, a łączenie w pary dla indyka nie nastąpiło aż do 1982 roku. Przyprawy są nieznacznie zmieniane pomiędzy tymi smakami, dzięki czemu smakują najlepiej w połączeniu z każdym białkiem.

6. W końcu stała się podstawą Dziękczynienia.

Wraz z wprowadzeniem farszu dla indyków, zapakowany mix szybko stał się łatwą opcją na kolację z okazji Święta Dziękczynienia w całym kraju. Slogan w reklamach marki zmienił się nawet na “Jeśli to nie jest Stove Top, to nie jest Święto Dziękczynienia”.

święto Dziękczynienia Dinner in a Slow-Cooker

Getty Images

7. Bywały style regionalne.

W latach 80. można było wypróbować farsz, który jest spożywany na obszarach w całym kraju. Linia mieszanek “Americana” obejmowała styl New England z białymi i chlebami żytnimi, cebulą i papryką oraz przyjęcie San Francisco z mieszanką białego i zakwasu.

Kuchenka Top stuffing
Dzięki uprzejmości Archiwum Kraft Foods

8. Nie potrzebujesz pieca, aby to zrobić.

W 1991 roku przepis został nieco zmodyfikowany, aby można go było zrobić w kuchence mikrofalowej, a nie na patelni na płycie kuchennej, a czas przygotowania został skrócony z 15 do 5 minut na przestrzeni lat..

9. Wiele nowych smaków zostało wydanych.

Z czasem nastąpiły liczne zmiany w klasycznym stylu, utrzymując interesujący wygląd dzięki takim smakom jak brokuły i sery, grzyby i cebula, żurawina, pikantne zioła i szałwia.

Kuchenka Top stuffing
Dzięki uprzejmości Archiwum Kraft Foods

10. Pielgrzymi są wielkimi fanami.

Kampania reklamowa marki w 2013 roku zawierała poruszonych pielgrzymów, którzy nie mogli uwierzyć, że ich przyjaciele będą serwować wszystko oprócz “Stove Top” w Święto Dziękczynienia, a reklamy w 2015 r. Przybrały jeszcze bardziej zwariowany obrót dzięki występom Artisanal Hipster Pilgrim … z indykiem dla zwierząt domowych.

Kuchenka Top Artisanal Hipster Pilgrim

Śledź Delish na Instagramie.