Behind the Scenes: Life on Hell’s Kitchen

obraz

Dzięki uprzejmości FOX

Łatwo usiąść na wygodnej kanapie i porozmawiać z powrotem na ekranie: “Mogę ugotować kręgi wokół tych gości!” Cóż, jesteś tego pewien? Jeśli tak, teraz masz szansę. Rozpoczęto casting na szósty sezon tego fenomenu.

Ale przed przesłuchaniem możesz chcieć wiedzieć, w co się pakujesz. Poszliśmy za kulisy, aby uzyskać wszystkie ostre szczegóły tego, jak to jest być zawodnikiem Piekielna kuchnia.

Po pierwsze, jak dostaniesz się na show? Według Piekielna kuchnia Producenci wykonawczy Arthur Smith i Kent Weed, pokazujący konkurencyjną passę, nie mogą zranić. Ale najważniejsze jest poważna pasja.

“Jedną rzeczą, której szukamy, jest pasja do gotowania, pasja, by być w branży restauracyjnej” – mówi Smith. W przeciwieństwie do innych reality show, Piekielna kuchnia nie szuka chętnych do wzięcia udziału w konkursie zawodników. W rzeczywistości Smith i Weed wyjaśniają, że specjalnie nie chcą, aby każdy, kto chce być gwiazdą telewizji. “Nie musisz być modelką ani osobistym trenerem” – wyjaśnia Smith. “Nasi członkowie obsady to kucharze liniowi i ogrodnicy, są w okopach.”

A co z tymi wszystkimi zapalonymi palaczami i wyznawcami? Czy musisz być złym człowiekiem, żeby się dogadać Piekielna kuchnia? Nie dokładnie. “Zaczęliśmy od czterech palaczy w drugim sezonie, a potem skończyliśmy z 10!” mówi Smith. “Po prostu kończą palić, kiedy tu są – to najdziwniejsza rzecz.”

Może nie jest to aż tak dziwne, ponieważ stres na planie jest wystarczający, by skłonić każdego do palenia. Smith i Weed wyjaśniają, jako część Piekielna kuchnia Obóz treningowy, zawodnicy pracują długie godziny w gorących i niebezpiecznych warunkach. Ponadto muszą odłożyć swoje życie na pięć tygodni. Mówi Weed, “[Uczestnicy] mieszkają w Hell’s Kitchen, a ich świat to Hell’s Kitchen.” Innymi słowy: bez powołania do domu, bez telewizji, bez świata zewnętrznego. Ten program nie jest żartem.

Jako zawodnik mieszkasz w “akademiku” i dziel się sypialnią z trzema lub czterema innymi uczestnikami. Kamery są włączone przez całą dobę, z wyjątkiem oczywiście, gdy zawodnicy używają urządzeń. Ale w łazience wciąż są kamery. Jeśli więc wylądujesz na tym koncercie, przygotuj się, by być widzianym z wezgłowiem.

I spać? Możesz spodziewać się od zera do pięciu godzin (lub sześciu, jeśli to nie jest serwis obiadowy) za noc. Dni zaczynają się o 7 rano, a pora snu jest zwykle około 2:00 po kolacji, co oznacza po kuchnia została dokładnie umyta i wyczyszczona. Kiedy zawodnicy nie gotują w Hell’s Kitchen, gotują dla siebie w kuchni w akademiku. “Jeśli chcą jeść, muszą gotować” – mówi Smith. Lodówka jest w pełni zaopatrzona, ale po 19 godzinach na nogach prawdopodobnie nie będziesz w stanie stworzyć kwadratowego posiłku. Zamiast tego, większość zawodników znana jest z tego, że sięgają po szybki i łatwy fast food.

Pomyśl o tym jak o szkole, tylko o wersji Gordona Ramsaya. “Wszystko jest regimentowane, wszystko jest częścią programu” – wyjaśnia Smith. “[Uczestnicy] zawsze się czegoś uczą, przygotowują coś lub spotykają się z sous szefami kuchni, którzy są z nimi dużo.” Sous szefowie kuchni Gloria Felix i Scott Liebfried działają jako szkolni doradcy, kierują zawodnikami, kibicują im i sprawiają, że są najlepsi.

Co jeśli nie możesz znieść upału? Czy możesz wyjść? “Ludzie osiągają przełom i chcą odejść”, wyjaśnia Weed. “Gordon zawsze oferuje im to.” Jako naturalna część procesu, Smith i Weed wyjaśniają, że każdy uczestnik przechodzi przez zwątpienie i awarie.

Zanim przejdziecie do serialu, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Poza wszystkimi emocjonalnymi wzlotami i upadkami, nie ma oficjalnej pensji. Jednak według Smitha i Weeda zawodnicy otrzymują skromne stypendium.

A co z doświadczeniem kulinarnym? Jakie umiejętności są potrzebne?

“Umieszczamy [ostatnią grupę castingową] przez test gotowania u naszego szefa kuchni, aby poznać ich podstawowe umiejętności”, wyjaśnia Weed. Chociaż nie musisz gotować w kuchni pięciogwiazdkowej, musisz znać podstawowe umiejętności noża. “Jedną z rzeczy, które znamy z pracy z Gordonem, jest – mówi Smith -” nie zawsze najbardziej doświadczeni są najlepsi “.

To prawda. W pierwszym sezonie Elsie Ramos, asystentka wykonawcza i matka szóstki, nie miała formalnego wykształcenia, ale dotarła do finałowej czwórki. A w ubiegłym sezonie, kulinarna studentka Christina Machamer zdobyła główną nagrodę. “Gordon był pod wrażeniem Christiny” – mówi Smith. “Nie miała dużego doświadczenia, ale miała zdolność uczenia się, miała szybkość i pasję.”

Znów to słowo: pasja.

Myślisz, że masz trochę? Czy jesteś gotowy na deprywację snu? 19-godzinne dni? Twarda miłość Gordona? Następnie zacznij pracować nad swoją aplikacją i aplikuj. Jeśli masz szczęście, twoja motywacja, talent i oczywiście namiętność cię zauważą. W rzeczywistości może nawet doprowadzić cię wprost do piekła – Piekielna kuchnia, to jest.