Oglądaj Pad Thai Gordona Ramsaya, zdobądź go przez tajskiego szefa kuchni

Po drugie tylko po swojej wołowinie Wellington, Gordon Ramsay jest najbardziej znany ze służenia zniewagom. Na Twitterze, programy telewizyjne, restauracje. Nikt nie jest bezpieczny. Ramsay zwykle ucieka, nie słysząc żadnych odwetu – lub tak myśleliśmy. Odważna dusza przywiozła niedawno Twittera, aby udowodnić, że jest inaczej.

To klip z odcinka starego serialu Ramsaya, Świat f, w którym podróżuje do tajskiej świątyni w Londynie, aby gotować dla mnichów buddyjskich. Najpierw jednak spotyka się z szefem kuchni w jednej z najbardziej szanowanych tajlandzkich restauracji w Anglii, aby sprawdzić, czy jego jedzenie jest na wyciągnięcie ręki. Uwaga na spoiler: Nie było.

“To danie, które uwielbiam gotować w domu”, mówi Ramsay, gdy przygotowuje “szybką i łatwą” podkładkę dla smakosza Thai dla Changa, szefa kuchni. Mówi, że ma w sobie wszystkie integralne składniki, które sprawiają, że Tajlandia jest słodko-kwaśnym daniem narodowym. Chang wydaje się szczęśliwy, gdy patrzy na gotowanie Ramsay.

Ale potem przychodzi test smaku: “Zanim będziesz mógł nazwać to Pad Thai, muszę go najpierw przetestować” – mówi Chang. Początkowo patrzy na Ramsaya z pustym spojrzeniem – potem zaczyna wyśmiewać obelgi. Jego dostawa jest odrobinę przyjemniejsza niż w przypadku Ramsaya, ale nadal kręci górną wargą, chrząka i przyznaje: “To nie jest pad thai, Pad musi być słodko kwaśny i słony”. Próbując odkupić siebie, Ramsay klaskanie wraca, mówiąc: “Myślę, że nie smakuje zbyt źle.” Ale to Chang otrzymuje ostatnie słowo: “Dla ciebie, ale nie dla mnie”.

Jak się czujesz, Ramsay?

Śledź Delish w dniu Instagram.