Sushi z brązowego ryżu

Używanie brązowego ryżu w sushi jest świetnym sposobem na sprawienie, by danie było trochę zdrowsze.

Z: Delish Cooking School © 2012 Hearst Communications, Inc. Kup książkę teraz!

Cal / Serv:
253
Wydajność:

4

Czas całkowity:

1

godzina

20

min

Składniki
1 c.
brązowy ryż krótkoziarnisty
2 c.
woda
1 łyżka.
ocet ryżowy
3
prześcieradła tosty nori (yaki-nori)
1
Ogórek libański
1 uncja.
kiełki groszku
2 łyżki stołowe.
Japoński sos sojowy
Ocet sushi:
2 łyżki stołowe.
ocet ryżowy
2 łyżeczki.
biały cukier
1/4 łyżeczki.
w porządku sól
Kurczak Teriyaki:
3 uncje.
pierś z kurczaka
2 łyżki stołowe.
sos Teriyaki
1
ząbek czosnku
Spray do oleju jadalnego
Wskazówki
  1. Myj ryż kilka razy w dużej misce z zimną wodą, aż woda będzie prawie przezroczysta. Odcedź ryż w sitku przez co najmniej 30 minut.
  2. W międzyczasie robimy sushi z octu i kurczaka teriyaki. Na ocet sushi: połącz składniki w małym dzbanku. Kurczak teriyaki: połącz kurczaka, sos i czosnek w małej misce. Podgrzać ogrzewaną małą patelnię za pomocą gotującego się oleju natryskowego przez 1 sekundę. Gotuj kurczaka, mieszając, aż się ugotuje. Fajne.
  3. Umieść ryż i wodę w średnim rondlu, szczelnie przykryj; doprowadzić do wrzenia. Zredukować ciepło; gotować, przykryć, około 30 minut lub do momentu wchłonięcia wody. Usuń z ciepła; stać, przykryty, 10 minut.
  4. Rozłóż ryż w dużej, niemetalowej misce o płaskim dnie. Używając plastikowej szpachelki, kilkakrotnie przecinaj ryż pod ostrym kątem, aby rozbić grudki i oddzielić ziarna, stopniowo wlewając jednocześnie do octu sushi.
  5. Kontynuuj cięcie i obracanie mieszanki ryżu jedną ręką; przekartkuj ryż drugą ręką około 5 minut lub aż będzie prawie chłodny. Przykryj ryż wilgotną szmatką, aby nie wyschła podczas przygotowywania sushi.
  6. Dodaj ocet ryżowy do średniej miski z zimną wodą. Umieść jedną warstwę nori, błyszczącą stroną w dół, wzdłuż maty bambusowej około 1 cala od krawędzi maty najbliżej Ciebie. Zanurz palce jednej ręki w miseczce octu, otrzep je z wody; podnieś jedną trzecią ryżu, połóż na środku nori.
  7. Ponownie zmocz mokre palce, a następnie, od lewej do prawej, delikatnie równomiernie zgarnij ryż przez nori, pozostawiając 1-calowy pasek po drugiej stronie nori odsłonięty. Zbuduj ryż przed nieosłoniętym paskiem, aby utworzyć kopiec, aby zachować wypełnienie w miejscu.
  8. Umieść jedną trzecią ogórka, kiełków i kurczaka w rzędzie na środku ryżu, upewniając się, że nadzienie rozciąga się na oba końce ryżu.
  9. Zaczynając od krawędzi najbliżej Ciebie, podnieś matę za pomocą kciuka i palców wskazujących obu rąk; używaj pozostałych palców do przytrzymania wypełnienia w miejscu, gdy odsuniesz matę od siebie. Rzuć się do przodu, naciskając delikatnie, ale mocno, owijając nori wokół ryżu i nadzienia. Pracując szybko, powtórz proces, aby uzyskać w sumie trzy rolki. Każdą rolkę pociąć na cztery części. Podawaj z sosem sojowym i wasabi, jeśli chcesz.

<p>Używanie brązowego ryżu w sushi jest świetnym sposobem na sprawienie, by danie było trochę zdrowsze.</p><p><strong>Przepis:</strong> <strong>Sushi z brązowego ryżu</strong></p><p>“title =” Sushi z brązowego ryżu ”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f6c6976258f_-_brown-rice-sushi-delish-cooking-school-cookbook-xl.jpg?crop = 1xw: 1.0xh; środek, góra i rozmiar = 480: * ”<br/>/></picture></div></div><div class= Louise Lister