Skwiercząca słodko-kwaśna wieprzowina

Skwierczący Sweet and Sour Pork Recipe

Judy Kim

Ta słodka i cierpka wieprzowina to poważna impreza w Twoich ustach.

Wydajność:

4

Czas przygotowania:

0

godziny

10

min

Czas całkowity:

0

godziny

25

min

Składniki
1/3 c.
biały ocet
1/4 c.
cukier
1/4 c.
Keczup
1 łyżeczka.
mielonego imbiru
1/4 c.
skórka kukurydziana plus 1 łyżeczka. dla gnojowicy
1 c.
biały ryż
1 lb.
mielona wieprzowina, pokrojona na kostki 1 “
Sól koszerna
1/4 c.
olej roślinny
1
czerwona papryka, pokrojona na 1 “kawałki
1
cebula, posiekana na kawałki 1 “
1 c.
ananas, pokroić w 1 “kostki
Wskazówki
  1. W średnim rondlu dodaj ocet, cukier, keczup i imbir. Doprowadzić do wrzenia i gotować na wolnym ogniu, aż zmniejszy się, 10 minut. W małej misce wymieszaj 1 łyżeczkę skrobi kukurydzianej i 1 łyżeczkę wody, aby stworzyć zawiesinę, następnie dodaj do sosu i zamieszaj. Utrzymuj ciepło.
  2. Ryż parowy zgodnie z instrukcjami pakowania. W międzyczasie osusz wieprzowinę z ręcznikiem papierowym. W średniej misce dopraw wieprzowinę solą, a następnie wymieszaj z 1/4 szklanki mąki kukurydzianej, aż się dobrze pokryje. Zetrzeć nadmiar skrobi kukurydzianej i wyrzucić.
  3. Na dużej patelni na średnim ogniu rozgrzej olej roślinny. Dodaj wieprzowinę i gotuj 3 minuty z każdej strony, a następnie zamieszaj. (Ugotuj wieprzowinę w 2 partiach, aby uniknąć stłoczenia patelni.) Odcedź wieprzowinę na wyłożonej papierowym ręcznikiem płycie.
  4. Z patelni wylać wszystkie 1 łyżkę stołową oleju. Podgrzewaj na średnim ogniu i gotuj paprykę, cebulę i ananas przez 5 minut. Dodaj wieprzowinę z powrotem i zamieszaj w sosie. Przenieś do dużej miski i podawaj z ryżem na parze.