Sernik z cappuccino

obraz

Ethan Calabrese

To najlepszy sposób na zwiększenie dawki kofeiny.

Wydajność:

10
– 12

Czas przygotowania:

0

godziny

35

min

Czas całkowity:

7

godziny

5

min

Składniki
Do skorupy
15
krakersy pełnoziarniste
3 łyżki.
cukier
1 łyżeczka.
natychmiastowe espresso
1/8 łyżeczki.
Sól koszerna
4 łyżki.
masło, stopione
Dla sernika
3/4 c.
ciężki krem
2 łyżki stołowe.
natychmiastowe espresso
4
8-oz. pakuje ser śmietankowy, temperatura pokojowa
1 1/4 c.
cukier
1/2 łyżeczki.
Sól koszerna
1 łyżka.
czysty ekstrakt z wanilli
4
duże jaja, temperatura pokojowa
1/2 c.
kwaśna śmietana
Czekoladowe ziarna espresso, posiekane, do dekoracji
Wskazówki
  1. Zrób skórkę: Uformuj patelnię o średnicy 9 cali i zawiń dno i boki patelni w podwójną warstwę folii aluminiowej, ustaw stelaż na środku piekarnika i podgrzej piekarnik do 350 °.
  2. W robot kuchenny lub blender, grind graham crackers na drobne okruchy. Dodaj cukier, błyskawiczny proszek do espresso, sól i puls, aby połączyć. Przenieść do średniej miski, dodać roztopione masło i użyć widelca lub palców do wymieszania mikstury, aż okruchy będą równomiernie wilgotne. Wciśnij w dno i około jedną trzecią drogi w górę boków garnka, a następnie zamroź szalkę, 10 minut.
  3. Umieść patelnię na blasze do pieczenia i piecz przez 10 minut. Ustaw na stojaku, aby ostudzić i obniżyć temperaturę piekarnika do 325 °.
  4. Zrób sernik: Doprowadź do wrzenia średni rondel lub czajnik pełen wody.
  5. W małym rondlu na średnio-niskim ogniu, ciepłej śmietance i espresso, od czasu do czasu mieszając, aż espresso się rozpuści, około 1 minuty. Odłóż na bok, aby ostygnąć.
  6. W dużej misce za pomocą ręcznego miksera lub w misce miksera stojącego za pomocą przystawki do ubijania, ubij śmietanę na średnim obrotem, skrobiąc miskę w razie potrzeby, aż całkowicie gładka, 3 do 4 minut. Dodać cukier i sól i ubić, skrobiąc miskę w miarę potrzeby, aż będzie gładka i puszysta, 3 do 4 minut. Dodaj wanilię i ubij 30 sekund więcej, następnie dodaj jajka, 1 na raz, pokonując 1 minutę po każdym dodaniu i skrobiąc miskę w razie potrzeby. Dodaj ciężką śmietanę i kwaśną śmietanę pod nadzieniem espresso i uderzaj aż do całkowitego włożenia i całkowicie gładkiego, około 1 minuty.
  7. Wlać ciasto serowe do schłodzonej skórki i wygładzić na wierzchu. Umieść sernik w głębokiej patelni i umieść go na środkowej półce piekarnika. Ostrożnie wlej do wrzącej wody wystarczającą ilość gotującej się wody, aby zbliżyć się do połowy ścianek formy. Piec do momentu, w którym zaczyna się ciemnieć i pękać, około 1 godziny i 30 minut. Wyłącz piekarnik, otwórz drzwi drewnianą łyżką i powoli schładzaj sernik w łaźni wodnej przez 1 godzinę.
  8. Wyjmij brytfannę i ostrożnie unieś szalkę z wody i zdejmij folię. Ustaw sernik na stojaku i pozostaw do temperatury pokojowej. Po całkowitym ochłodzeniu, luźno przykryć folią i schłodzić, 4 godziny lub najlepiej przez całą noc.
  9. Gdy będzie gotowy do podania, ostrożnie usuń boki szalki sprężynowej i udekoruj fasolą w czekoladzie.

obraz

Ethan Calabrese

Добавить комментарий

*

86 − 77 =