Kalafior Margherita Pizza

obraz

Judy Kim

Ta bezglutenowa kalafiorowa pizza rozwali twój umysł (ale nie twoje jelito). 

Wydajność:

4

Czas przygotowania:

0

godziny

5

min

Czas całkowity:

0

godziny

45

min

Składniki
1
duża głowa kalafiora pokrojonego w różyczki
1/2 c.
pokruszone pomidory
1 łyżeczka.
siekany czosnek
Sól koszerna
1/2 c.
tartą mozzarellą o niskiej wilgotności
1 c.
tarty parmezan
1/2 łyżeczki.
zgniecione czerwone płatki chili
1 łyżeczka.
Oregano
8 oz.
świeża mozzarella, osuszona i rozdarta na kawałki
świeże liście bazylii
Wskazówki
  1. Rozgrzej piekarnik wyposażony w kamień do pizzy do 475 stopni F. Przygotuj 2 kółka pergaminu przycięte do średnicy 11 “W misce procesora żywności wyposażonego w ostrze dodaj kalafior i puls, aż osiągną rozmiar małych granulek ryżu (w przybliżeniu 5 do 6 filiżanek) Przenieść do dużej miski i przykryć ręcznikiem papierowym, mikrofalówka przez 5 minut .Przykryć kalafior na blasze, aby przyspieszyć czas chłodzenia.
  2. Tymczasem przepłucz miskę procesora żywności i dodaj pomidory, czosnek i 1/8 łyżeczki soli. Pulsować 6 lub 7 razy, aż pomidory zmieszane będą z czosnkiem, ale nadal lekko masywne. Odłożyć na bok.
  3. Kluczem do nadania tej pizzy chrupkości jest usunięcie jak największej ilości wody z kalafiora. W 2 partiach wycisnąć kalafior w czystym ręczniku i wylać nadmiar wody. Przenieś kalafior do dużej miski i dodaj mozzarellę, parmezan, płatki chili, oregano, 1 łyżeczkę soli i jajka i wymieszaj razem ręcznie, aż dobrze się włączy..
  4. Umieść kółko pergaminu na skórce do pizzy lub desce do krojenia. Dodaj połowę pizzy z kalafiora i równomiernie rozłóż na 10-calowe kółko, wsuń pizzę do piekarnika i piecz przez 10 minut, aż uzyskasz złoty kolor.Powtórz z pozostałym kalafiorem.
  5. Rozłóż 1/4 szklanki sosu i połowę świeżej mozzarelli równomiernie na pizzy, pozostawiając 1-calowy blat na skórkę, Piec aż do wytrawiania, około 5 do 7 minut Powtórzyć z drugą pizzą Udekorować świeżą bazylią.

Добавить комментарий

*

9 + 1 =