Idealne ciasto neapolitańskie do pizzy

“Mąka, sól, woda i drożdże – to wszystko”, mówi szef kuchni Thomas McNaughton o tym super prostym przepisie na ciasto, tym samym, którego używa do robienia swoich niesamowitych torty w restauracji. Mąka Doppio zero lub “00”, drobna mąka włoska, dostępna jest w specjalistycznych sklepach spożywczych.

Wydajność:

1

Czas całkowity:

1

godzina

15

min

Składniki
1 3/4 lb.
Mąka “00”
5 1/2 c.
mąka
1/2 łyżeczki.
aktywne suche drożdże
2 c.
ciepła woda
3 łyżki.
Sól
Wskazówki
  1. Lekko rozpylić dużą miskę z mąką. W małej misce wymieszaj drożdże z 1/4 szklanki wody i pozostaw do spienienia, około 5 minut.
  2. W mikserze stojącym wyposażonym w hak do ciasta połączyć 1 3/4 funta mąki z mieszanką drożdżową i pozostawiając 1 3/4 szklanki wody i mieszać z małą prędkością przez 1 minutę. Zwiększyć prędkość do średniej i mieszać, aż cała mąka zostanie włączona, około 4 minut. Dodaj sól i mieszaj ze średnią prędkością, aż powstanie miękkie, gładkie ciasto, około 5 minut dłużej.
  3. Zgarnij ciasto na lekko oprószoną mąką powierzchnię roboczą i uformuj ją w dużą kulkę. Przenieś ciasto do przygotowanej miski i przykryj miskę mocno folią, tak aby była szczelna. Pozostaw ciasto w ciepłym miejscu, aż podwoi się w objętości, około 8 godzin. Przechowywać ciasto w lodówce przez co najmniej 8 godzin lub przez noc.
  4. Niech ciasto na pizzę powróci do temperatury pokojowej w misce, około 2 godzin.
  5. Lekko odkurzyć 2 duże blachy do pieczenia z mąką. Zeskrobać ciasto na lekko posypaną mąką powierzchnię roboczą i uderz w dół. Za pomocą ostrego noża pokroić ciasto na 5 równych kawałków. Formuj kawałki w kulki i przenieś je do przygotowanych arkuszy do pieczenia. Za pomocą końcówki noża do parowania delikatnie uderz wszystkie pęcherzyki powietrza na powierzchni każdej z kul. Bezpiecznie przykryj kulki ciasta, przesuwając każdy arkusz do pieczenia w czystą plastikową torebkę o pojemności 13 galonów i zawiązując je. Ciasto powinno stać w ciepłym miejscu, dopóki nie zwiększy się dwukrotnie więcej niż około 8 godzin. Przechowywać ciasto w lodówce przez co najmniej 8 godzin lub przez noc.
  6. Ustaw kamień do pizzy na stojaku w górnej trzeciej części piekarnika. Rozgrzej piekarnik do 500 stopni F przez co najmniej 45 minut. Tymczasem usuń blachy do pieczenia z lodówki i pozostaw ciasto na 20 minut.
  7. Pracując na posypanej mąką powierzchni i używając palców, naciśnij i rozciągnij kulę ciasta na 10-calową rundę, pracując od środka w kierunku krawędzi; unikać naciskania na najbardziej zewnętrzną krawędź. Przenieś ciasto na lekko oblaną pizzę. Dodaj do ciasta dodatki według życzenia, pozostawiając 1-calową krawędź wokół krawędzi.
  8. Przekręć piekarnik na 5 minut na ruszcie, a następnie wróć do 500 stopni F. Wsuń pizzę na kamień do pizzy, otwierając i zamykając drzwi piekarnika tak szybko, jak to możliwe. Piec do momentu, aż dno lekko się zwęgli, a polewy będą bulgotać, około 6 minut dla skąpej skorupy i 8 minut dla bardziej chrupiącego; unikać drzwi podczas pieczenia. Powtórz z pozostałym ciasta i dodatkami do pizzy.

    Szukasz więcej opcji na kolację? Sprawdź nasze przepisy na kotlet wieprzowy, przepisy na kurczaka, i przepisy na ziemniaki.

<p>“Mąka, sól, woda i drożdże & # x2014; to wszystko”, mówi szef kuchni Thomas McNaughton o tym bardzo prostym przepisie na ciasto, tym samym, którego używa do robienia swoich niesamowitych ciastek z restauracji. Mąka Doppio zero lub “00”, drobna mąka włoska, dostępna jest w specjalistycznych sklepach spożywczych.</p><p><b>Przepis: </b><b>Idealne ciasto neapolitańskie do pizzy</b></p><p>“title =” Perfect Neapolitan Pizza Dough ”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f6472660297_-_slow-rising-pizza-dough-recipe-fw0413-xl.jpg?crop=1xw : 1.0xh; centrum, góra i rozmiar = 480: * ”<br/>/></picture></div></div><div class= John Kernick

Добавить комментарий

*

39 − 31 =