Idaho Potato Frytki ziemniaczane

Przepis dzięki uprzejmości Carol Wallack, szefa kuchni / właściciela restauracji Sola w Chicago i zwycięzcy konkursu Idaho Potato Side Dish Challenge.

Wydajność:

4

Składniki
3 lb.
olej do smażenia
2 1/2 funta.
wytopiony tłuszcz wołowy
4 lb.
Idaho russet ziemniaków
1
olejek z truflami (najlepiej truflowy olej La Truffiere lub Urbani)
7 oz.
świeża ziemia Parmigiano-Reggiano
szczypiorek
w porządku sól
Wskazówki
  1. Połącz olej frytownicy i wytopiony tłuszcz wołowy. Frytownica ciepła do 275 stopni F.
  2. Potnij ziemniaki na nożu do siekania z ostrzem 3/26 “i umieść w wodzie. Usuń ziemniaki z wody, otrząśnij z nich nadmiar wody i wysusz.
  3. Blanch ziemniaki w oleju. Ostudzone blanszowane ziemniaki na blachach. Ziemniaki można przechowywać w lodówce do czasu serwisowania.
  4. Podnieś ciepło frytownicy do 350 stopni F. Upuść 2 garści frytek na raz do oleju o temperaturze 350 stopni F. Smażyć na złoty kolor. Podnieś kosz smażyć i spuścić nadmiar oleju.
  5. Umieść frytki w dużej misce do mieszania. Spritz z oliwą truflową; posypać drobną solą, szczypiorkiem i Parmigiano-Reggiano.
  6. Wyjmij z miski miksującej i umieść na kawałku woskowanego papieru delikatesowego, około 15 “na 10 3/4”. Zwiń frytki w papier i umieść w szklance o wymiarach pinta.

<p>Przepis dzięki uprzejmości Carol Wallack, szefa kuchni / właściciela restauracji Sola w Chicago i zwycięzcy konkursu Idaho Potato Side Dish Challenge.</p><p><b>Przepis:</b> <b>Idaho Potato Frytki ziemniaczane</b></p><p>“title =” Idaho Potato Frytki ziemniaczane ”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f65f7bc879e_-_truffled-french-fries-400.jpg?crop=1xw:1.0xh; center, top & resize = 480: * ”<br/>/></picture></div></div><div class= Dzięki uprzejmości Komisji Ziemniaczanej Idaho