Czerwona papryka, mozzarella i kurczak nadziewany pieprzem

obraz

Stacy Adimando

Pizza i kurczak naprawdę należą do siebie.

Wydajność:

4

Czas całkowity:

0

godziny

30

min

Składniki
4
bez kości, piersi z kurczaka pokrojone w skórę, usunięte przycięte polędwiczki
1
ząbek czosnku, pokrojony na pół
Sól koszerna
Czarny pieprz
1 łyżka.
Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia
3/4 c.
rozdrobniona mozzarella
1/4 c.
pieczona czerwona papryka w plasterkach na 1-in. długie paski
12
plasterki pepperoni
Wskazówki
  1. Rozgrzej piekarnik do 350 stopni F. Tymczasem ułóż piersi kurczaka skórką do góry na czystej powierzchni roboczej i przetrzyj wszystkie brzegi pociętym czosnkowym goździkiem. Zaczynając około 1/3 cala pod skórą i za pomocą ostrego noża, ostrożnie ułóż plasterek równolegle do skóry na całej długości piersi, nie przecinając całej piersi (klapa powinna otworzyć książkę). Przypraw wszystkie strony (łącznie z wnętrzem) solą i pieprzem.
  2. Na dużej patelni ze stali nierdzewnej lub żeliwa dodaj 1 łyżkę. oliwa z oliwek na średnio-wysokim ogniu. Gdy olej jest gorący, ale jeszcze nie pali, dodaj piersi z piersi kurczaka w dół, pozostawiając tak dużo miejsca między nimi, jak to możliwe (pracuj w partiach dwóch, jeśli jest to konieczne, aby utrzymać garnek z tłoku). Gotować, aż skóra będzie złotobrązowa i łatwo się wyłączy, gdy się ją poruszy, 4 do 5 minut. Odwróć i powtórz po pozostałej stronie. Wyłącz ciepło i pozwól mu ostygnąć przez kilka minut.
  3. Po ostygnięciu na tyle, aby poradzić sobie z tym, zagłębienia każdej piersi kurczaka od 2 do 3 łyżek. ser Mozzarella. Umieść kilka papryczek i 2 lub 3 plasterki pepperoni na wierzchu sera (w porządku, jeśli krawędzie trochę zwisają). Przenieś do piekarnika i gotuj, aż kurczak będzie już prawie ugotowany, a ser się roztopi, około 8 minut. Podgrzać do 450 stopni F i gotować 5 minut więcej, aby pomóc ostry pepperoni i skórkę z kurczaka.

obraz

Stacy Adimando

Добавить комментарий

*

32 + = 39