Chrupiące maślanki smażony kurczak

Aby zapewnić chrupiący złoty kurczak, Grace Parisi zanurza kurczaka w maślance, a następnie pogłębia go w przyprawionej mieszaninie mąki przed smażeniem.

Wydajność:

6

Czas całkowity:

3

godziny

0

min

Składniki
Mleczko moczyć
3 c.
Maślanka
2 łyżki stołowe.
Sól koszerna
1 łyżka.
Świeżo zmielony czarny pieprz
2 łyżeczki.
pieprz cayenne
4 lb.
średnie skrzydełka z kurczaka
Mąka Dredge
2 c.
mąka uniwersalna
1 łyżeczka.
proszek cebulowy
1 łyżeczka.
czosnek w proszku
1 łyżeczka.
Sól koszerna
1 łyżeczka.
Świeżo zmielony czarny pieprz
1/2 łyżeczki.
pieprz cayenne
olej roślinny
Wskazówki
  1. Wykonaj moczenie z maślanki: W dużej misce połącz maślankę z solą, czarnym pieprzem i cayenne. Dodaj kurczaka i mieszaj, aby pokryć. Odstawić w temperaturze pokojowej na 2 godziny lub wstawić do lodówki na 4 godziny.
  2. Wykonaj pogłębianie mąki: W dużej, zamykanej plastikowym worku, wymieszaj mąkę z proszkiem cebulowym, czosnkiem w proszku, solą, czarnym pieprzem i cayenne i potrząśnij, aby połączyć.
  3. Ustaw stelaż na blasze do pieczenia. Pracując z jednym kawałkiem na raz, usuń kurczaka z moczenia maślanki, pozwalając nadmiar kapie z powrotem do miski. Dredge kurczaka w mieszance z mąki, naciskając tak, aby przylegał cały. Przełóż kurczaka pokrytego do stojaka i odstaw na 30 minut.
  4. Na głębokiej patelni rozgrzej 1 cal oliwy do 350 stopni F. Ustaw kolejny kosz na blachę do pieczenia; linia z ręcznikami papierowymi. Smaż kurczaka w partiach w temperaturze 315 stopni F, obracając raz, aż złoty i natychmiastowy odczyt termometru włożonego do najgrubszej części każdego kawałka rejestruje 160 stopni F, 15 do 18 minut. Przenieś kurczaka do wysmarowanej papierem półki i odstaw na 5 minut przed podaniem.

<p>Aby zapewnić chrupiący złoty kurczak, Grace Parisi zanurza kurczaka w maślance, a następnie pogłębia go w przyprawionej mieszaninie mąki przed smażeniem.</p><p><strong>Przepis:</strong> <strong>Chrupiące maślanki smażony kurczak</strong></p><p>“title =” Chrupiąca maślanka smażony kurczak ”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f6469eb616f_-_buttermilk-chicken-recipe-fw0710-xl.jpg?crop=1xw:1.0xh; center, top & resize = 480: * ”<br/>/></picture></div></div><div class= Tina Rupp

Добавить комментарий

*

13 + = 20