Chleb z makiem cytrynowym

To Smaki jak słońce.

Wydajność:

12

Czas przygotowania:

0

godziny

20

min

Czas całkowity:

1

godzina

15

min

Składniki
Spray do gotowania, do garnka
1 2/3 c.
mąka uniwersalna
3 łyżki.
MAK
1 łyżeczka.
proszek do pieczenia
1/4 łyżeczki.
proszek do pieczenia
1/2 łyżeczki.
Sól koszerna
1/2 c.
masło, zmiękczone
1 c.
cukier granulowany
Sok i skórka z 2 cytryn
3
duże jajka
1/2 c.
jogurt naturalny (najlepiej w całości)
1/4 c.
mleko
1 łyżeczka.
czysty ekstrakt z wanilli
2 c.
cukier puder
Kliny z cytryny, do dekoracji
Wskazówki
  1. Rozgrzej piekarnik do 350 ° i posmaruj patelnię bibuły 9 “-x-5” sprayem do gotowania. Umyć na linie papierem pergaminowym i natłuszczonym papierem pergaminowym za pomocą sprayu do gotowania. W średniej misce wymieszaj mąkę, mak, sodę, proszek do pieczenia i sól.
  2. W dużej misce za pomocą ręcznego miksera uderzaj masłem, cukrem i skórką z cytryny, aż będą lekkie i puszyste. Dodaj jajka po jednym na raz, dobrze mieszając między każdym dodatkiem. Dodaj jogurt, mleko, połowę soku z cytryny, skórkę z cytryny i wanilię i mieszaj, aż do całkowitego włożenia.
  3. Dodaj mieszankę z mąki do mieszaniny jaj w 3 dodatkach, mieszając przy niskiej prędkości pomiędzy każdą, aż ciasto zostanie po prostu połączone. Wlać ciasto do przygotowanej patelni i piec, aż bochenek będzie złoty, a wykałaczka umieszczona w środku wyjdzie czysta, od 50 do 55 minut.
  4. Pozwól bochenek ostygnąć na patelni przez 15 minut, a następnie ostrożnie przenieś do stojaka chłodzącego, aby całkowicie ostygł.
  5. Zrób glazurę: Wymieszaj sproszkowany cukier i pozostały sok z cytryny. Wylej bochenek i udekoruj cytrynowymi klinami.

obraz

Jonathan Boulton

KUP TERAZ USA Pan Bakeware Loaf Pan, 15 USD, amazon.com

Добавить комментарий

*

67 − = 63