Te strzały z El Diablo dosłownie rozświetlają noc

Podczas opracowywania ujęć, aby oddać hołd premierze Oddział Samobójców, jeden napój był najbardziej oczywistym dodatkiem – i okazał się najbardziej przerażający. Jeśli składamy hołd płomieniowemu strzelaniu do El Diablo, napój musi być zapalony. Dosłownie oświetlone.

Bacardi 151, który pojawia się również w naszych Bourne Forget-Your-Identity Shots, jest sekretem płonącego pojawienia się tego strzału. Rum jest tak potężny – 75 procent alkoholu, w porównaniu z typowym 30-40 procentami w innej gorzkiej puszce zatwierdzonej przez Jacka Sparrowa – że łatwo się rozpali. Butelka ma ostrzeżenie na swojej etykiecie – i specjalny metalowy ogranicznik, który zapobiega zapaleniu rumu w środku.

El Diablo Shots

Chelsea Lupkin

Mimo to, widząc, jak barmani podpalili, musieliśmy spróbować samemu – i przekonać się, czy uda nam się sfilmować ujęcie, które dobrze smakuje, pomimo smaku podobnego do benzyny. Dla nauki, prawda?

Żartuję. To była czysta głupota, napędzana przez naszych wewnętrznych piromanów. Zmieszaliśmy sok jabłkowy z whisky Fireball, więc kombinacja cynamonowo-jabłkowa pokonałaby 151 (lub przynajmniej nadała mu przyjemny posmak), a następnie dołożyła rum. Rum natychmiast zapalił się, wywołując hipnotyzujący blask. Zahipnotyzowany.

El Diablo
Warner Bros.Giphy

Podążaliśmy za kilkoma środkami bezpieczeństwa przeciwpożarowego – nie zakładaliśmy luźnych ubrań, unikając wycieków, myjąc ręce przed zapalaniem strzałów i używając zapalniczki, abyśmy mogli zachować bezpieczną odległość od samego płomienia – ale nawet wtedy nauczyli się jednej rzeczy niemal natychmiast: kluczowe znaczenie ma grube szkło strzałowe (zrobione ze szkła, a nie z tworzywa sztucznego). Nasze były trochę zbyt cienkie i po dwóch minutach rozpalenia – prawdopodobnie znacznie dłużej niż ktokolwiek powinien mieć zapalony strzał – krawędź zaczęła brązowieć i rozbijać się. Yikes.

Margot Robbie
Warner Bros.Giphy

Jeśli spróbujesz, zrób to na własne ryzyko. Ogień naprawdę nie dodaje nic do smaku, poza spaleniem alkoholu, więc jest trochę gładszy. Możesz uzyskać ten sam efekt, po prostu używając mniej Bacardi 151, lub podkręcając się w mniej intensywnym ciemnym rumu (niewiarygodne, prawda?). Ostrożnie zdmuchnij strzał, zanim go wypijesz. Jeśli wypełnisz go zbyt blisko szczytu, gdy zdmuchniesz płomień przed wykonaniem strzału, ryzykujesz rozbryzgiwanie się gorzałką, stwarzając ryzyko pożaru. (Gizmodo ma doskonały przewodnik do podpalania napojów, jeśli chcesz więcej informacji na ten temat.)

Zdobądź przepis tutaj.

PIN NA PÓŹNIEJ

El Diablo Shots Pinterest

Śledź Delish w dniu Instagram.