Nasz wciągający generał Tso Stir-Fry bije najlepszy nastrój

Co roku generał Tso bierze górę na liście najbardziej zamówionych chińskich potraw na wynos GrubHub. To ma sens: popularność generała Tso w Stanach Zjednoczonych wybuchła w USA – jest nawet dokumentacja Netflixa na ten temat! Całkowicie to rozumiem: General Tso jest s * to. I to jest bezpieczny wybór. Nie wiesz, jak smakuje mięso, wołowina i brokuły? Generał Tso dostarczy.

obraz

Ethan Calabrese

To z powodu tego sosu. Słodka, lepka, trochę ciepła, ale niewystarczająca dla słabych podniebień, aby się oczyścić. Bardzo często majstrowaliśmy przy tym sosie, wiedząc, że to kluczowy składnik do robienia lub łamania pysznego General Tso.

obraz

Ethan Calabrese

Kombinacja, którą otrzymaliśmy, to mieszanka czosnku i pokruszonych płatków czerwonej papryki, które wszystkie razem skwierczą przez około minutę, następnie sos sojowy, hoisin (pęknięcie w butelce, naprawdę), miód i sok z limonki. Rezultat jest pikantny i doskonale słodki. Obieranie kurczaka w skrobi kukurydzianej i mąki to krok, którego nie chcesz pominąć. Daje kawałkom kurczaka tak dużo tekstury – a sos będzie łatwiej przylegał. Jeśli chodzi o smażenie, używaj wszelkich warzyw, które lubisz. Gdy uderzą w sos, i tak nie będziesz o nich myślał.

obraz

Ethan Calabrese

Zdobądź przepis.

Śledź Delish na Instagramie.