Jak gotować boczek w piekarniku

obraz

Getty

Istnieje wiele zwariowanych sposobów gotowania boczku, ale po wielu badaniach (zjedliśmy DUŻY bekon, chłopaki), ustaliliśmy, że najmądrzej jest gotować plasterki w piekarniku: jest mniej bałaganu, sprawia, że ​​serwujemy boczek do tłumu TAK prosty, a wyniki są równie chrupiące.

Istnieje kilka wyjątków od tej reguły. Jeśli gotujesz tylko kilka plasterków, patelnia jest łatwiejsza – z wodą, jeśli jesteś sprytny! Po drugie, jeśli boczek smażony jest krokiem w przepisie, który prowadzi do czegoś innego gotowanego w tłuszczu z boczku (tak jak to), postępuj zgodnie ze wskazówkami. Zamiast tego nie zbesztaj się i nie upiecz.

Ale w 80% wszystkich scenariuszy śniadaniowych metoda kuchenna działa najlepiej. Oto jak perfekcyjnie gotować bekon w piekarniku za każdym razem.

1. Rozgrzej piekarnik.

Rozgrzej do 400 ° i wyłóż dużą folię do pieczenia z folią. (Będziesz wdzięczny, gdy przyjdzie czas na robienie naczyń).

2. Użyj swojego stojaka chłodzącego.

Jeśli podoba ci się boczek bardzo chrupiący, włóż metalowy stojak chłodzący do blachy do pieczenia. Podniesienie boczku pozwala na gotowanie pasków ze wszystkich stron. Jeśli podoba ci się boczek z odrobiną żucia lub nie masz stojaka chłodzącego, pomiń ten krok. Twój boczek będzie nadal niesamowity.

3. Upiec boczek.

Położyć paski bekonowe w POJEDYNCZEJ warstwie na blasze do pieczenia. Nie pozwól, aby zachodziły na siebie lub paski się sklejają. Piec, aż boczek będzie chrupiący, około 20 minut, w zależności od jego grubości. Nasza rada: Rozpocznij sprawdzanie po 15 minutach, ponieważ niektóre piece są wyborne, a spalony boczek jest smutny.

4. Opróżnij plastry.

Jak zwykle, osuszyć (bardzo tłuste) plastry bekonu na papierowym talerzu wyłożonym ręcznikiem, a następnie podawać natychmiast.

5. Zachowaj tłuszcz z bekonu!

Wlej tłuszcz do słoika (lub innego szklanego pojemnika) i przechowuj go w lodówce. Poważnie jednak – oszczędzanie tłuszczu będzie najlepszą decyzją, którą podejmiesz przez cały tydzień. Możesz go używać do gotowania jaj, pieczonych warzyw i popcornu!

Wydajność:

12

Czas przygotowania:

0

godziny

5

min

Czas całkowity:

0

godziny

25

min

Składniki
12
plastry bekonu
Wskazówki
  1. Rozgrzej piekarnik do 400 ° i wyłóż dużą folię do pieczenia z folią. (Jeśli używasz, wyrównaj stojak z drutu na blasze do pieczenia). Połóż boczek w pojedynczej warstwie na blachę do pieczenia lub stojak do chłodzenia, uważając, aby się nie nakładać.
  2. Piec aż do uzyskania żądanej ostrości, od 15 do 25 minut.
  3. Odcedź na papierowym talerzu wyłożonym ręcznikiem i podawaj.

Добавить комментарий

*

95 − = 87