Wszystko w jednym koszyku: nasze dziwne zaokrąglenie jajka

obraz

Getty Images
Może lubisz jaja po słonecznej stronie. A może gramolił się. Ale czy kiedykolwiek jadłeś jajecznicę emu? Wybierz się na spacer wzdłuż Weird Egg Lane, gdzie sprawdzamy wiele rodzajów jaj, od krokodyli po przepiórki. Wszystkie są technicznie jadalne, ale to, co jesz, zależy od ciebie. Świat jest szalonym miejscem, więc nie byliśmy zaskoczeni, że znaleźliśmy te zwariowane napoje alkoholowe. Zostałeś ostrzeżony!

obraz

Getty Images
Jaja krokodyla

Jeśli możesz dostać do jaja krokodyla zanim mama lub tata cię zobaczy, to może będziesz mógł cieszyć się jajkiem lub dwiema krokietami. Jak pokazuje dzielny Andrew Zimmern z Travel Channel, niektórzy aborygeni w Australii jedzą krokodyle. Są one pobierane z kilku cali pod powierzchnią ziemi w pobliżu jeziora, w którym pływają rodzice. W odcinku “Bizarre Foods” Zimmern i towarzysze podróży podzielili surowe jajo krokodyli, ogłaszając je jako “mocne” i “podejrzane”. Bez wątpienia jeden mógłby gotować jajko krokodyla, jeśli masz czas. Czy warto? Będziesz musiał skonsultować się z instynktem przetrwania na ten temat.

obraz

Getty Images
Balut

Filipiny – kraina wielu żądnych przygód smakołyków! Balut jest jednak tylko dla naprawdę, bardzo odważnego. Również powszechnie używany w innych częściach Azji Południowo-Wschodniej, takich jak Laos, Kambodża i Wietnam, balut jest zapłodnionym zarodkiem kaczki, który jest gotowany i spożywany w skorupie. Jak można sobie wyobrazić, rezultatem jest przekąska graficzna nie dla słabych żołądka – lub serca. Chrupki, ponieważ kości są częściowo rozwinięte, i słone lub pikantne, w zależności od tego, jak je się pojawia, balut można przygotować na wiele różnych sposobów. Wielu ludzi lubi to w zupach, podczas gdy inni lubią to smażone w omletach. Świat jest twoją ostrygą, poszukiwaczami przygód!

obraz

Getty Images
Kacze jaja

Kwak Kwak! Jaja kaczek były w modzie. Co się stało? Obcowanie z tłumami wkrótce po II wojnie światowej, ponieważ powiedzieli, że rozprzestrzeniają zatrucia salmonellą, jajka kacze nie odzyskały popularności. Jajo kacze jest jednak łatwo porównywalne do zwykłego kurzego jaja, z wyjątkiem żółtek większych i wyższych w tłuszczu (tj. Bogatszych).

obraz

Getty Images
Jajka Emu

Czy kiedykolwiek widziałeś emu z bliska? Są jak strusie, ale bardziej udomowione. Emu pochodzi z Australii, ale w Stanach Zjednoczonych są gospodarstwa produkujące emu głównie z mięsa, oleju i oczywiście jajek, które ważą około 1 1/2 do 2 funtów każda.!

obraz

Getty Images
Jaja perliczek

Perliczka przypomina kuropatwę, ale ma bez piór głowę. Native do Afryki, ten mały ptak został udomowiony, więc jego jaja są jadalne i całkowicie nadają się do sprzedaży! O wiele mniejszy niż u emu, gotowane mięso perliczki zostało powiedziane, aby pasowało do tekstury kurczaka. Wiadomo, że jajka są trudniejsze do złamania niż zwykłe jajka kurze, więc naprawdę musisz je mocno uderzyć. Jaja są nieco mniejsze niż zwykłe kurze jaja i mają bardziej wskazówkę. Wynikają one z custardii i kremowej konsystencji, bez, według jednego z miłośników, że “siarka” ma zapach powszechny w zakupionych w sklepie jajach. Zdobyć!

obraz

Getty Images
Jaja Mew

Kiedy myślisz o mewach, prawdopodobnie myślisz o tym, że tłoczyli się wokół ciebie na plaży, próbując ugryźć wszystko, co jesz. Jednak w Anglii jaja są zbierane przez licencjonowanych kolekcjonerów. Sezon przypuszczalnie ma tylko około czterech tygodni (czasami w kwietniu i maju). Polega na wyprawach w bagna i bagna w poszukiwaniu jaj, które są pod obserwacją rodziców opiekuńczych. Co ciekawe, frajerzy jaja zbierają tylko paszę dla jednego rodzaju jaja mewy: te z mewy czarnogłowej. Według koneserów jajka są subtelne i bardzo bogate.

obraz

Getty Images
Jaja strusie

Trudno nie zauważyć strusich jaj. Największy ze wszystkich jaj, każdy waży około 3 funty, około 20 razy więcej niż masa jaja kurzego. Przez większość czasu są kremowe i mają naprawdę grube muszelki. Są one inkubowane przez kobiety w ciągu dnia i przez samców w nocy. Jeśli pisklęta przeżyją proces gniazdowania, żyją dłużej niż wszystkie inne ptaki. Czy jajka są pyszne? Cóż, są one łatwo dostępne w Internecie i w niektórych supermarketach, więc wypróbuj je! Oto, co na ciebie czeka: więcej magnezu i żelaza, mniej cholesterolu i trochę mniej nasyconego tłuszczu niż odpowiednia porcja kurzych jaj. Ale szybkie śniadanie to nie jest! Ich ostygnięcie może potrwać do 90 minut. I około 2000 kalorii na jajko, możesz chcieć zaprosić swoją dalszą rodzinę, aby pomogła w rozniesieniu kalorii. Również na liście rzeczy do zrobienia: uczenie się, jak przeszukiwać tę niemożliwą powłokę!

obraz

Getty Images
Jaja bażanta

Co za przyjemne małe bażanty! Te jajka są po prostu dobre do chowu, a jaja są bogatsze niż większość. Często są podawane na twardo (jak przepiórki jaj) jako dodatek do kawioru – czysta dekadencja! Ostateczny smak jajka będzie oczywiście zależeć w dużej mierze od tego, czy bażanty były wolne od chowu, czy też nie.

obraz

Getty Images
Jaja przepiórcze

Jaja przepiórcze, znane jako “tamago” w sushi i często spotykane w lunche bento, są przysmakiem w wielu częściach świata i mniej haute w innych, jak części Ameryki Południowej, gdzie można je znaleźć na hot doga. Być może najbardziej czczone w Chinach, gdzie były używane w recepturach leczniczych, przepiórcze jajka mają lepsze wartości odżywcze niż jaja kurze. Dodatkowo, w przeciwieństwie do jaj kurzych, jaja przepiórcze nie powodują alergii.

obraz

Getty Images
Jaja z indyka

Jaja z indyka są dość drogie w uprawie do spożycia przez ludzi. Ponadto pasze, które amerykańskie gospodarstwa dają swoim zwierzętom produkującym jaja, muszą zostać rozliczone przez agencje rządowe. Troszczyliśmy się o to, gdzie są kurczaki, ale tego samego nie można powiedzieć o indykach. Sprzedaż jajek z indyka wydaje się nieco skomplikowana, ale jedzenie ich, jak przypuszczamy, nie różni się zbytnio od jedzenia na innych jajach, o których wspominaliśmy. Ci, którzy zajmowali się jajkami indyczymi, zgłaszają grubsze i twardsze skorupy i błony skorupowe niż te w jajach kurzych.

obraz

Getty Images
Żółwie Jaja

Ponieważ różne gatunki żółwi morskich są zagrożone, jedzenie żółwi to w większości miejsc tabu. W zależności od gatunku, dojrzała samica gniazdująca wynurza się na brzeg i znajduje miejsce na piasku, aby wykopać dziurę do odkładania sprzęgła od 50 do 200 jajek o miękkich skorupach. Po nakryciu jaj do inkubacji wraca do morza i pozostawia jaja do wyklucia. Jeśli pozostanie niezakłócony przez dowolną liczbę drapieżników (od mew i jaguarów do człowieka), małe żółwie mogą się wykluć, dotrzeć do oceanu i kontynuować. Ale poza jajami mięso żółwi i skorupki trafiły na rynki (wiele z nich to czarne rynki) w miejscach, które w większości zależą od turystyki. Przyszłość żółwia pozostaje nieznana – nie tylko jaja są zagrożone.