To jest najbardziej pomysłowy sposób na wycięcie tortu dla tłumu

Gdybyś poprosił 100 osób o wycięcie ciasta, 99 z nich prawdopodobnie pokroiłoby ciasto na równe trójkąty *. Jest to zbyt powszechna praktyka, a jak udowodniła matematyka, nie zawsze jest to najskuteczniejsza metoda (szczególnie jeśli planujesz mieć resztki). Ale co z drugą stroną – przyjęcie urodzinowe, w którym uczestniczyła cała klasa czwarta klasy twojego dziecka, mimo że połowa z nich nigdy nie odbierała RSVPing? Lub gdy twoi drugi, trzeci i dwa razy usunięci kuzyni rzucą się niezauważenie przez cookout?

Albo, nie daj Boże, robisz swoje słynne na całym świecie ciasto z krówki – ciasto, które umierasz na cały dzień, tylko po to, by wezwani przyjaciele nazywali “oh, mniejszy kawałek niż to!” i jedz tylko dwa kęsy?

We wszystkich trzech scenariuszach istnieje jedno proste rozwiązanie: ta technika cięcia ciasta. Australijska piekarza Katherine Sabbath, znana z jej neonowych kropelkowych ciastek i za pomoc w wprowadzeniu trendu jednorożca w 2015 roku, opublikowała film na Instagramie przedstawiający przyjaciela, który kroi w jedno z jej przysmaków. Po raz pierwszy ludzie nie byli tak zahipnotyzowani samym ciastem, jak ich plasterkami.

Katherine Sabbath Cake Cutting Trick
Instagram / Katherine_Sabbath

Przyjaciel Sabatu robi poziome plastry na torcie, przewracając jednocalową grubą kromkę ciasta na deskę do krojenia. Stamtąd pocięła go na paski o średnicy jednego cala, tworząc kolumny ciasta. Używając tej techniki, ciasto, które normalnie służyło od 6 do 8 (po pokrojeniu w trójkąty) może służyć 30. Pewnie, że dostają mniejsze kawałki, ale zawsze możesz wrócić na kilka sekund. Lub trzecie.

Katherine Sabbath Cake Cutting Trick
Instagram / Katherine_Sabbath

Oglądano go prawie 1,3 miliona razy w ciągu nieco ponad tygodnia i choć technika ta może wydawać się dziwna, to jednak na weselach często używa się profesjonalnych piekarzy i cateringowców, aby łatwiej dzielić większe ciasta warstwowe, takie jak to:

Ten pin na Pinterest.

Sprawdź pełną technikę, którą komentatorzy nazywają “zmianą gry” tutaj:

Zobacz ten post na Instagramie

Świetny przykład, jak wyciąć mój tort z ciasta na odpowiedzialne porcje! Najlepszą rzeczą jest to, że zawsze możesz wrócić na sekundy lub tercje ���� Dzięki dzięki Julie z @theofficialpandora za twoje sprytne umiejętności nożowe xo

Post udostępniony przez Katherine Sabbath (@katherine_sabbath) na

* Jeśli chodzi o tę jedną nieuczciwą osobę, cóż, w każdym bandzie jest buntownik. On lub ona może znać tę sztuczkę – lub po prostu czerpią przyjemność z ranienia cię głęboko każdym krojem.

Śledź Delish w dniu Instagram.

Добавить комментарий

*

16 − 14 =