Starbucks Sticker Shock: Chain wprowadza 7 filiżanek kawy

obraz

Dzięki uprzejmości Starbucks

Jeśli myślisz, że wydawanie ponad 3,75 $ za Starbuck’s Caramel Macchiato było drogie, wkrótce możesz stanąć twarzą w twarz z szokiem. Gigant kawowy właśnie wprowadził swoją najdroższą wersję java w historii, Starbucks Reserve, która przywróci ci 7 $ za kubek.

Według strony internetowej Starbucks, sieć Kostaryki Finca Palmilera została wyprodukowana z rzadkiej odmiany fasoli o nazwie Gejsza, nazwanej tak na wioskę w Etiopii, w której ją pierwotnie odkryto. Choć trudno ją uprawiać, kwitnie w Ameryce Środkowej, gdzie Starbucks czerpie swoje zasoby z małej farmy w Asseri. Ponieważ daje tak mało czereśni, poszukiwane fasole są warzone metodą pojedynczego kubka na maszynie Clover o wartości 12.000 USD. Bądźcie pewni, że siedem dolarów da ci grande.

Więcej od Delish: 8 sposobów Starbucks próbowało przejąć kontrolę nad światem

Jak smakuje ten wyjątkowy napar? The Seattle Post Intelligencerdonosi, że ma “bujne, tropikalne ślady bieli, nie żółte, brzoskwiniowe”. Ich źródło, ekspert od Starbucks Leslie Wolford, powiedział także: “trochę ananasa, ziołowa złożoność, super czysty, żywy”. Strona Starbucks zaleca powiązanie go z “serowym marakui z pasją i specjalną osobą”. Za 7 USD możesz wysłuchać ich rady i podzielić się nią z kimś.

Więcej od Delish: Kobieta straciła 75 funtów na diecie Starbucksa

Jeśli chcesz kupić kartę podarunkową Starbucks na święta, powinieneś podnieść swój limit, ponieważ Starbucks Reserve jest dostępny również w workach – czy siadasz? – 40 USD. Należy pamiętać, że palonych jest tylko 450 worków fasoli, a każda z nich jest ponumerowana.

Czy byłbyś gotów wyłożyć siedem dolców za filiżankę rezerwy Starbucks?

Znajdź więcej wspaniałych treści na Delish:

Znajdź idealny przepis na naszej stronie głównej
Znajdź najnowsze wiadomości na temat żywności
Pobierz książkę kucharską, aby zapisać ulubione potrawy
Zarejestruj się, aby otrzymywać bezpłatne biuletyny
Sprawdź nas na Facebooku, Pinterest i Twitterze