Nowy słodzik bez kalorii Twierdzi, że jest w 100% naturalny

obraz

W mieście jest nowy bezkaloryczny słodzik, który ma pewne owocowe korzenie.

W środę twórcy Splenda – wszechobecnych żółtych torebek, które zawierają własny słodzik bez kalorii – ogłosili nadchodzące wydanie Nectresse w lipcu. Według McNeil Nutritionals LLC, która sprzedaje Splendę, Nectresse trafi na półki jako jedyny 100-procentowy naturalny, bezkaloryczny (na serwatkę) słodzik wyprodukowany z prawdziwych owoców. Ten nowo narodzony cukier gra dostaje słodki posmak z melona zwanego mniszkiem owocowym, który podobno dostarcza ekstraktu, który jest 150 razy słodszy od cukru.

Więcej od Delish: Słodkie, niskosłodzone przepisy na deser

Ponieważ wielu konsumentów rezygnuje z tradycyjnego cukru w ​​napojach i słodyczach, aby uniknąć kalorii, na rynku pojawi się mnóstwo substytutów nie kalorycznych. Oto zestawienie niektórych produktów, które znajdziesz w większości sklepów spożywczych:

Sweet ‘N Low

Substytut cukru w ​​różowym opakowaniu pojawił się po raz pierwszy w 1957 roku. Został on stworzony przez Ben Eisenstadt, który był właścicielem firmy, która pakowała cukier i inne jedzenie w paczki, oraz jego syna Marvina. Ten nie kaloryczny słodzik uzyskuje słodki smak sacharyny, sztucznego słodzika odkrytego w 1879 roku przez naukowców z Johns Hopkins University.

Równy

Ta marka ma teraz kilka form. Klasyczna wersja otrzymuje słodki smak od aspartamu, sztucznego słodzika znajdującego się w wielu dietetycznych napojach. Aspartam, podobnie jak wiele innych sztucznych słodzików dostępnych na rynku, przeszedł okresy reakcji, a niektórzy dietetycy, lekarze i badacze kwestionowali jego wpływ na organizm. Dla osób, które unikają aspartamu, Equal wytwarza równe ilości sacharyny, która słodzi sacharyną, i równe sukralozy, które słodzi sukraloza, ten sam składnik w Splenda.

Więcej od Delish: więcej przepisów na słodycze

Splenda

Słodzikiem w Splenda jest sukraloza, która, jak mówi firma, “zaczyna się od cukru”, a następnie zostaje przekształcona w jej stan bez kalorii. W 2005 r. Marketerzy Splenda znaleźli się pod ostrzałem za używanie “Made from sugar, więc to smakuje jak cukier” i innych sloganów reklamowych dla produktów Splenda. Tak jak The Washington Post jak donosi Merisant Co., która produkuje Equal, argumentowała, że ​​dezorientuje konsumentów w przekonaniu, że Splenda jest produktem naturalnym, kiedy faktycznie została dosłodzona “syntetycznym związkiem w złożonym procesie chemicznym”. W 2007 r. Twórcy Splenda rozstrzygnęli pozew wniesiony przez Merisant. Teraz opakowanie produktu ogłasza, że ​​”smakuje jak cukier”.

Truvia

Promowana jako “naturalny słodzik” Truvia zawiera ekstrakty z liści rośliny stewii, znalezione w Paragwaju. Paczki zawierają także erytrytol, inny nieperforyczny słodzik, który firma mówi, że znajduje się w gruszkach, melonach i winogronach.

Co sądzisz o proliferacji nie kalorycznych słodzików? Czy ich używasz? Który jest twój ulubiony i czy spróbujesz Nectresse? Wolisz naturalny cukier?

Znajdź więcej wspaniałych treści na Delish:

Znajdź idealny przepis na naszej stronie głównej
Znajdź najnowsze wiadomości na temat żywności
Pobierz książkę kucharską, aby zapisać ulubione potrawy
Zarejestruj się, aby otrzymywać bezpłatne biuletyny
Sprawdź nas na Facebooku, Pinterest i Twitterze