Nowy pomidor w bloku

Wczesna wiosna to czas, kiedy pojawienie się jakiegokolwiek nowego owocu lub warzyw jest znaną nowością, szczególnie pomidorem. Jeśli przez całą zimę jadłeś w sezonie (lub “locavore”), prawdopodobnie nie widziałeś wiarygodnego pomidora od końca września. Jeśli nie pozwoliłeś, aby sezony określały lub dyktowały twoją dietę, prawdopodobnie od ostatniego lata jadłeś dobrze wyglądające, ale w dużej mierze pozbawione smaku pomidory od sklepu spożywczego. Tak czy inaczej, większość osób jest w dobrej sytuacji, aby docenić nowy pomidor w tym momencie.

obraz

Kumato (zakładam, że rymuje się z pomidorem) to pomidor o szczególnym rozróżnieniu kolorów – jest nieco brązowy. W rzeczywistości jest to rodzaj połączenia brązów, zieleni i czerwieni, nadając mu wygląd, który może wydawać się mniej niż apetyczny dla wielu, którzy lubią pomidory czerwone i tylko czerwone. Ale dla każdego, kto ma doświadczenie z niektórymi z wielu odmian pomidorów, które wyglądają inaczej niż błyszczące i czerwone, akceptacja Kumato będzie nieco łatwiejsza.

Pomijając kolor, pomidory Kumato wyróżniają się różnorodnością owoców pochodzących z hiszpańskiego regionu Morza Śródziemnego (teraz, aby nadążyć za popytem, ​​rosną wszędzie od Belgii po Kanadę), a niektórzy twierdzą, że są słodsze i bardziej zniuansowane niż przeciętne produkty spożywcze. kupiłem pomidory. Mniej więcej wielkości piłeczki do golfa pomidory te z pewnością przewyższają oczekiwania pakowanych pomidorów z supermarketu. Są rzeczywiście słodkie, o zrównoważonej cierpkości i ciele, które jest jędrne, soczyste i przypomina zarośnięte pomidory czereśniowe. Podobno ta zwiększona słodycz wynika z ich “poziomu Brixa” (zawartość fruktozy), która jest oczywiście wyższa niż tradycyjnych czerwonych pomidorów. Niezależnie od powodu, jest to idealny pomidor na sałatkę Caprese, kanapki lub po prostu ciesząc się odrobiną soli morskiej i oliwy z oliwek (sposób śródziemnomorski). Teraz, gdy nie są one organiczne, można mieć pewność, że (w przeciwieństwie do wielu innych pomidorów wypełniających pojemniki na produkty) nie są w żaden sposób modyfikowane genetycznie. Są po prostu niezwykle słodką odmianą pomidorów, która trafiła na amerykański rynek.

Pomidory Kumato są sprzedawane w głównej części sklepów spożywczych w Stanach Zjednoczonych (ceny różnią się w zależności od sklepu i regionu).

Добавить комментарий

*

+ 13 = 16