Najdroższa na świecie butelka Tequili do sprzedaży za 3,5 miliona dolarów

Tequila

Most EkskluzywnaTequila.com

To Dzień Tequili Krajowej i czy jest lepszy sposób na świętowanie niż oglądanie najdroższej butelki na świecie? Ale nie oczekuj, że pójdziesz do sklepu w rogu i wybierzesz jeden. Jedyna w swoim rodzaju butelka o pojemności 1,3 litra, nazwana “The Diamond Sterling”, warta jest 3,5 miliona dolarów – to ponad milion dolarów za litr.

Zgodnie z mapą kultury butelka została stworzona przez Tequilę Ley .925 i jest najdroższą butelką kiedykolwiek wystawioną na sprzedaż. Co sprawia, że ​​ta butelka jest tak droga? Podczas gdy tequila w środku jest bardzo przyjemna (7-letnia w 100 procentach tequila z agawy destylowana przez Hacienda La Capilla), to na zewnątrz “The Diamond Sterling” podbiła metkę.

Więcej od Delish: Najdroższa żywność, którą można kupić

Meksykański artysta Fernando Altamirano stworzył projekt butelki, który jest domem dla 4000 diamentów, w sumie 328 karatów. Diamenty osadzone są w pięciofuntowej butelce wykonanej z platyny.

Nie został jeszcze sprzedany, więc na razie “The Diamond Sterling” nie otrzymał oficjalnie tytułu “Najdroższej Butelki Tequili na świecie”, która jest obecnie w posiadaniu Altamirano. Jedna z jego butelek, wykonana z platyny i białego złota, została sprzedana za 225 000 $ w 2006 r. Przed rozpoczęciem aukcji “The Diamond Sterling” jest obecnie w trasie.

Więcej od Delish: Czy możesz uwierzyć w ceny tych przepięknych koktajli??

W innych wiadomościach Guinnessa z Book of World Records, Cukierki w See zaakceptowały nagrodę za “Największy na świecie Lollypop”. Eater donosi, że leviathan lolly waży 7000 funtów, ma 17 stóp wysokości i może wytwarzać 145 000 regularnych lizaków See’a. Dane dla gigantycznego frajera są raczej przerażające. Zabrało 3000 funtów cukru, 3000 funtów śmietany, 2500 funtów syropu kukurydzianego, 2500 funtów czekoladowej mieszanki lollipop i 100 funtów masła.

Które wolisz smakować: najdroższą tequilę na świecie lub największy na świecie lizak?

Znajdź więcej wspaniałych treści na Delish:

  • Znajdź idealny przepis na naszej stronie głównej
  • Znajdź najnowsze wiadomości na temat żywności
  • Pobierz książkę kucharską, aby zapisać ulubione potrawy
  • Zarejestruj się, aby otrzymywać bezpłatne biuletyny
  • Sprawdź nas na Facebooku, Pinterest i Twitterze