Kto wynalazł zawinięcie?

Konstabl Valentine

Konsulat Generalny USA – Osaka

Początki kanapki sięgają czasów starożytnych; jednakże, to właśnie Earl of Sandwich, John Montagu, spopularyzował ręczne jedzenie pod koniec XVIII wieku. Ale folia? To podobno nie pojawiło się aż do 1982 roku, kiedy został wymyślony przez Bobby’ego Valentine’a … z baseballu.

Valentine, aktualny menadżer Boston Red Sox, jest prawdopodobnie najbardziej znany z tego, że wrócił do nowojorskiego schronu Mets ukrytego pod fałszywymi wąsami i okularami po kłótni i wyrzuceniu przez sędziego. Ale chciałby, żebyśmy lepiej pamiętali go dzięki jego sprytnym umiejętnościom w kuchni (jest także restauratorem), gdy służył w pierwszym opakowaniu kanapki w jego restauracji w Stamford w stanie Connecticut..

Więcej od Delish: Food History: Jak twoja ulubiona żywność (i jedno urządzenie) zostały wynalezione

“Pamiętam, jakby to było wczoraj, mimo że był rok 1982” – powiedział Valentine New York Times. Jednym z jego bywalców był także bankier, który pożyczył mu pieniądze na knajpkę i zawsze zamawiał klub z indyka. Ale był to jeden z pamiętnych dni, kiedy toster się zepsuł, a bankier zamówił taką samą kanapkę klubową, że wszystko się zmieniło..

“Gotowałem i patrzyłem na tortille, które tam siedzieli” – powiedziała Valentine. “Wziąłem jedną i włożyłem wszystkie składniki kanapki klubowej do tortilli, zwinąłem ją i roztopiłem na wierzchu kawałek sera, aby nie dopuścić do otwarcia tortilli, a ja powiedziałem:” Powiedz mu, my nie mam dziś kanapki klubowe, ale to klub Mex. “

Więcej od Delish: Fast-Food Firsts: Historia amerykańskich sieci restauracji, cukierni i sklepów z jedzeniem

Bankowi i innym osobom spodobał się pomysł i wkrótce stał się stałym elementem menu “kanapka klubowa” z indykiem, boczkiem, sałatą, pomidorem i serem. Valentine wie, że nie wymyślił pierwszej żywności trzymanej w rękach tortilli, ale wierzy, że był pierwszym, który wprowadził amerykańskie składniki do okładu z tortilli..

Choć nie służy oryginalnemu klubowi Mex w jego kawiarni Bobby V w Sports Gallery Cafe, serwuje sześć innych odmian, takich jak kurczak Cajun Wrap – Cajun zmieszany z smażoną cebulą, papryką i serem w suszonym pomidorze – i Kurczak Cezar Sałatka Wrap: grillowane paski z kurczaka otoczone sałatą rzymską w sosie cesarskim.

Czy jesteś fanem wrap? Czy wierzysz, że Valentine był pierwszym, który ją stworzył?

Добавить комментарий

*

38 − 33 =