Francuski park tematyczny z winem jest snem snu o rozwiniętych marzeniach

Zamknij oczy i wyobraź sobie swoje szczęśliwe miejsce. Jeśli jesteś otoczony butelkami i butelkami dobrego wina, kieliszkiem w ręku, dobrą wiadomością: ten wytwór twojej wyobraźni faktycznie istnieje.

Nazywa się La Cité du Vin – Miasto Wina – a znajdziesz je w Bordeaux, jednym z najbardziej stuletnich regionów winnych we Francji. Park tematyczny-spotyka-muzeum kosztował 80 milionów euro, ale warto było: Stał się prawdziwą mekką dla oenofilów.

obraz

Getty ImagesZobacz zdjęcia

Nie ma żadnych kolejek górskich od zera do 60 lub 20-piętrowych, ale miejsce docelowe nie jest całkowicie pozbawione emocji. Przygotuj się: W restauracji La Cité du Vin znajduje się osiemset gatunków win z 70 różnych krajów. Wszystkie są dostępne do degustacji i zamówienia. Plus jest 20 sekcji tematycznych i eksponatów wina, w tym wciągająca, symulowana przejażdżka łodzią. Pokazuje, jak to jest być kumplem, żeglarskim handlarzem winem.

obraz

Getty ImagesZobacz zdjęcia

Nawet projekt budynku mówi o tym, co jest w środku: zgodnie z architektami, skręcona metalowa konstrukcja ma wywoływać wino wirujące wokół szkła. Weźmy pod uwagę, że całe doświadczenie jest dla Disneylanda przyjaznym winem dorosłym – bez stromych kosztów wstępu. Bilety zaczynają się od około 25 USD … i zawierają kieliszek wina.

Śledź Delish w dniu Instagram.

Добавить комментарий

*

18 + = 22