Dlaczego kwaśna śmietana jest najważniejszym sekretem niesamowitych jajecznicy

Jajecznica należy do jednej z dwóch kategorii: rodzaju potraw, które świetnie się gotuje i gotuje przez cały czas, lub rodzaju rzeczy, które zawodzą na marne i nie mogą się dowiedzieć. (Jeśli jesteś pierwszą osobą, lubisz chwalić się tym, jaka jesteś w tym dobra – i jesteś całkowicie zaskoczony przez ludzi, którzy nie potrafią.) Uwielbiam jajecznicę, a ja jestem totalną zawodowiec. (Widzisz co zrobiłem?)

Zjadł Eggs Ingredients

Ethan Calabrese

Miałem 30 lat, zanim zdałem sobie sprawę, jak smakują jajecznica. Naprawdę myślałem, że muszą być gotowani na śmierć, bo nie chcę umrzeć z powodu salmonelli lub zatrucia pokarmowego. W twoich jajecznicach nie było śladu wilgoci – im bardziej brązowy, tym lepiej.

Zjadł Eggs Butter

Ethan Calabrese

Potem próbowałem ich w słynnej restauracji należącej do jakiegoś znanego szefa kuchni – nie pamiętam kto, i nie pamiętam gdzie … Po prostu wiem, że były lekkie, puszyste i kremowe. To było senne śniadanie, które zmieniło sposób, w jaki robię jajka.

Zjadł Eggs Mixing

Ethan Calabrese

Sekretem, dowiedziałem się, była kwaśna śmietana. Wiele osób dodaje mleko lub półtorej do jaj, zanim włoży je na patelnię, ale kwaśna śmietana oferuje taką samą kremowość, ale z nieco większą ilością ciała.

Zjadł Eggs Pouring

Ethan Calabrese

Jajecznica ma również tendencję do bycia trochę mdłym – duża dawka soli i pieprzu ma długą drogę – i kwaśna śmietana pomaga w tym również. Dodaje bardzo subtelną głębię smaku: Powiedziałbym, że jest pikantny, ale jest to bardziej słodka kwaskowatość. Wiesz, że tam jest, ale ty też tego nie robisz.

Zjadł Eggs Scrambling

Ethan Calabrese

Moja ocena to z grubsza jedna mała łyżeczka śmietany do każdego jaja. Najpierw ubij jajka w misce, a następnie dodaj je – będzie trochę lepiej mieszać (kwaśna śmietana może być grudkowata, jeśli mieszanie nie zostanie rozpoczęte jako pierwsze). Następnie ugotuj jajka z dużą ilością masła (używam około 2 łyżek stołowych) i wyciągnij je tuż przed ich wyschnięciem (będą nadal gotować trochę przed ich platerowaniem). Rezultat: zachwycająco lekkie jajka – i prawa do przechwałek.

Zjadł Eggs Scrambled

Ethan Calabrese

Śledź Delish na Instagramie.