12 najlepszych rodzajów lodów na całym świecie

obraz

Wybierz się na wycieczkę po całym świecie z ulubionym deserem każdego, a następnie złap swój paszport i wkop się.

obraz

instagram / @bluenovala
Lody walcowane

Fascynująca koncepcja większości zwijanych pasków lodów jest w rzeczywistości bardzo popularnym jedzeniem ulicznym w Tajlandii, Malezji, Kambodży i na Filipinach. Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że cały proces – wylewanie mieszanki lodów, siekanie, mieszanie dodatków (takich jak truskawki i Oreos) i perfekcyjne spirowanie lodów – zajmuje tylko około dwóch minut.

obraz

Rheanna O’Neil Bellomo
Soft Serve

Letni klasyk w USA, soft-serve, powstał po raz pierwszy w latach 30. XX wieku. Otrzymuje super-gładką teksturę z powietrza, która została wprowadzona, gdy składniki zostają zamrożone. Dostępne tylko w czekoladzie i wanilii, najczęściej podawane w formie stożka, a następnie maczane w czekoladowe lub tęczowe posypki.

obraz

instagram / @TCBY
Mrożony jogurt

Śmiesznie popularny w USA, szczególnie mrożony jogurt, trafił do głównego nurtu w 1981 roku, dzięki TCBY. Opiera się na modelu soft-serve, ale ma niską zawartość tłuszczu i oferuje pikantny smak, dzięki, dobrze, jogurtowi.

obraz

instagram / @snowbowlscreamery
Śniegowy krem

Zamów lody na Tajwanie, a otrzymasz danie niebiańskich, puszystych słodyczy. Po zamrożeniu gigantycznego sześcianu mleka i wody, producenci lodów golą go w szalenie cienkie paski, a następnie dodają do niego boba, świeże owoce, słodzone mleko skondensowane, czekoladę i więcej.

obraz

Gelato

Włoski gelato marszczy się i tworzy niedoskonałe gałki, ponieważ jest o wiele gęstszy niż standardowe lody amerykańskie. Dzieje się tak dlatego, że zawiera większą ilość mleka niż śmietany i jest wolniejszy, a to oznacza mniejszą ilość powietrza. W tym przypadku występuje również brak (lub bardzo małe) jaj, dzięki czemu smak jest bardziej intensywny i czysty.

obraz

instagram / @andazdelhi
Kulfi

Lody w Indiach są bardziej jak krem ​​niż cokolwiek innego. Jest gęsty i gęsty i dłużej się topi, co czyni go idealnym do serwowania na patyku. Smaki są bardziej pikantne, z opcjami takimi jak szafran, kardamon i róża.

obraz

Sorbet

W tym mrożonym owocowym mrożeniu nie ma mleczarstwa, dzięki czemu jest gęstszy i bogatszy w smak niż tradycyjne lody. Czasem w przepisie jest nawet alkohol, który obniża temperaturę krzepnięcia i tworzy jej popularną, miękką, ale lodową teksturę. Chociaż stało się popularne w Stanach Zjednoczonych, jest jeszcze w Wielkiej Brytanii, Francji i Australii jeszcze dłużej.

obraz

instagram / @sarsies
Faloodeh

Choć wygląda to jak pikantne danie z makaronu, to w rzeczywistości są to lody z Iranu. Połączone z mieszanką wody różanej, cukru i soku z limonki, te makaron ryżowy to idealny mrożony smakołyk.

obraz

Dondurma

Lody tureckie są niczym więcej niż wcześniej. Mieszanka zawiera mąkę i masę salepską, które sprawiają, że jest gęsta i żucia, prawie jak taffy. Ale wciąż jest plastyczny. To musi być konsekwentnie wyrzucane i ciągnięte. Oglądanie ulicznych sprzedawców robi to hipnotyzująco.

obraz

Granita

Ten lodowy smakołyk jest mieszanką cukru, wody i różnych aromatów z owoców, orzechów i ziół – takich jak truskawka, migdał i mięta. Jego krystaliczna konsystencja sprawia, że ​​najlepiej jest jeść łyżeczką z kubka lub miski.

obraz

Mochi

W Japonii lody z lodami są pakowane w słodkie i klejące się ciasto ryżowe, dzięki czemu można je jeść dłońmi. Uwierz nam, kiedy mówimy, że te słodkie gryzaki – najczęściej dostępne w zielonej herbacie, czerwonej fasoli, wanilii i truskawce – są całkowicie uzależniające.

obraz

Włoski lód

Często mylony z amerykańskim sorbetem, włoski lód – “lodowy lód” AKA – jest oparty na owocach i jest wytwarzany w ten sam sposób, co standardowe lody (zamrażanie składników podczas ich mieszania). Nie zawiera mleczarni, choć czasami zawiera białko jaja. Z tego powodu ma prawie aksamitnie gładką konsystencję, a typowe smaki to cytryna, wiśnia, błękit malinowy i arbuz.