Ruchliwa uczta: Święto dziękczynienia

obraz

Lisa Peardon

Jeśli kiedykolwiek sam przygotowałeś całą kolację z okazji Święta Dziękczynienia, wiesz, że zanim nadejdzie wielki dzień, czujesz się bardziej na kanapie niż na słodkich ziemniakach. Dlatego dzielenie obowiązków z gośćmi – styl potluck – to świetny sposób, aby wakacje były proste, oszczędne i przyjemne dla wszystkich. Wyzwanie polega na zorganizowaniu; oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące planowania puli.

Jako gospodarz masz dwie główne obowiązki: pieczenie indyka i planowanie dnia. Kilka tygodni wcześniej przypisz gościom konkretne potrawy i ilości, i upewnij się, że jedzenie powinno dotrzeć do ciebie (podgrzanie tylko w razie potrzeby). Zachowaj swoje ogólne życzenia, a la “zielone warzywa” lub prześlij według określonego przepisu, na przykład Apple Cider Braised Greens.

Te świąteczne przepisy zostały zaprojektowane z myślą o łatwej przenośności i wygodzie; każdy może być przygotowany wcześniej, aby zaoszczędzić czas (i twoje zdrowie psychiczne). Tydzień przed Świętem Dziękczynienia wyczyść lodówkę, abyś miał dużo miejsca do przechowywania. Dwa dni do przodu, wyjmij swoją zastawę stołową i przygotuj bufet z potrawami; oznacz je, aby śledzić, co się dzieje. Jeśli czujesz się przebiegły, twórz ozdobne kartki z nazwiskiem każdej potrawy i kto ją przyniósł. W Dzień Turcji możesz zmieścić jedzenie w zatłoczonej kuchni, podgrzewając naczynia na dolnym ruszcie piekarnika – pod pieczonym indykiem. To jest dobre miejsce dla Rozdrobnione zaprawy warzywne i Butternut Squash Stuffing jak również desery zapiekane w płytkich garnkach, jak Ciasto z fig i orzecha włoskiego. Ciepłe zupy, takie jak nasze Kremowa zupa z selera, w kuchence mikrofalowej. Gdy wszystko będzie już gorące (165 stopni F), nadszedł czas, aby służyć, wyrzeźbić i cieszyć się owocami wysiłków wszystkich.

Potluck Dziękczynienia

Przystawka
Kremowa zupa z selera

Chleb i farsz
Butternut Squash Stuffing
Ciastka z żurawiny i kukurydzy

Przyprawy
Sos żurawinowy Sangria
Świeża żurawinowo-pomarańczowa pleśń

Sos do Indyka
Herb-wcierane Turcja z Chardonnay Gravy

boki
Apple Cider Braised Greens
Fasolka szparagowa z karmelizowanymi czerwoną cebulą
Rozdrobnione zaprawy warzywne

Desery
Apple Crumb Squares
Gingered Carrot Cake z lukrem serowym
Ciasto z fig i orzecha włoskiego
Pumpkin Cheesecake Crème Caramel