Jak długo potrwa, aby rozmrozić swój Turcji?

Bądź ostrożny – Święto Dziękczynienia jest tak blisko, że jeśli mrugniesz, to będzie tutaj. Do tej pory prawdopodobnie trafiłeś do sklepu spożywczego, aby wybrać indyka. Jeśli wybrałeś zamrożonego indyka, już myślisz o tym, jak – i jak długo – zamierzasz go rozmrozić. Ponieważ nie masz absolutnie czasu do stracenia, zrobiliśmy dla ciebie wszystkie badania i matematykę.

obraz

Allie Folino

Każdy doświadczony gospodarz wakacji może powiedzieć, że istnieją dwie standardowe metody pozwalające na wyluzowanie ptaka. Pierwszy to metoda lodówki. Jak można się domyślić, polega to na przeniesieniu indyka z zamrażarki do lodówki i umożliwieniu rozmrożenia (powoli) przy temperaturze 40 stopni F lub niższej. USDA zaleca, aby na każde 4 funty indyka można było przez 24 godziny rozmrozić. Wskazówka dla profesjonalistów: upewnij się, że ptak znajduje się na dużej patelni lub na blasze z ciasteczkami, więc te melodyjne soki z indyka nie dostaną się do całej lodówki. Jeśli rozmrażasz w lodówce, indyk może pozostać tam przez jeden lub dwa dni, zanim zostanie ugotowany.

Jeśli jednak lodówka jest zapakowana w boki, soki żurawinowe w sosie Jell-O i placki Cool Whip, możesz spróbować odmrozić zimną wodą. Ta metoda, choć jest znacznie szybsza, wymaga nieco więcej pracy niż pozwolenie twojemu ptakowi usiąść w lodówce przez kilka dni.

Najpierw musisz dwukrotnie sprawdzić, czy nie ma żadnych dziur ani kawałków w plastikowym opakowaniu twojego indyka. Następnie napełnij dużą wiadro (lub zlew) zimną wodą z kranu. Na koniec zanurz tego frajera (jeszcze w pełni owiniętego) w wodzie i pozwól mu usiąść, zmieniając wodę co 30 minut. Według USDA, należy pozwolić na 30 minut czasu moczenia za każdy funt indyka.

obraz

Allie Folino

Indyk rozmrożony metodą zimnej wody powinien być ugotowany natychmiast po jest rozmrożony. Ale im szybciej, tym lepiej, prawda? Jesteśmy już głodni.

Śledź Delish na Instagramie.

Добавить комментарий

*

71 + = 78