Ciasto z kurczakiem

kurczak Pot Pie

Ethan Calabrese

Stworzenie własnej skorupy przenosi ciasto do następnego poziomu.

KUP TERAZ: Robot kuchenny, 115,50 USD, amazon.com.

Wydajność:

6
– 8

Czas przygotowania:

0

godziny

30

min

Czas całkowity:

1

godzina

45

min

Składniki
Do skorupy
3 c.
mąka uniwersalna plus więcej do powierzchni
1 c.
masło niesolone, pokrojone na kawałki 1/2 “
1 łyżeczka.
Sól koszerna
1 łyżeczka.
proszek do pieczenia
1/2 c.
woda lodowa (lub więcej, jeśli potrzeba)
Do napełniania
4
bez kości piersi bez skóry (lub 3 kubki rozdrobnionego gotowanego kurczaka)
1/2 c.
masło plus więcej do naczynia do pieczenia
Sól koszerna
Świeżo zmielony czarny pieprz
2
duża marchew, obrana i pokrojona w kostkę
1
średnia cebula, posiekana
3
Ząbki czosnku, mielone
3/4 c.
mąka uniwersalna
3 c.
bulion drobiowy o niskiej zawartości sodu
1/4 c.
ciężki krem
1 c.
mrożony groszek
2 łyżki stołowe.
posiekana pietruszka
2 łyżeczki.
posiekane liście tymianku
Pranie jaj
Sypka sól morska
Wskazówki
  1. Przygotuj ciasto: mąkę i masło włóż do zamrażarki na 30 minut przed rozpoczęciem procesu skórki. W dużym robocie kuchennym, mąka impulsowa, proszek do pieczenia i sól do połączenia. Dodaj masło i puls, aż powstanie ziarnko grochu i trochę większe kawałki. Po uruchomieniu maszyny dolej wody lodowej do rurki zasilającej, 1 łyżka stołowa na raz, aż ciasto po prostu się zetnie i jest wilgotne, ale nie mokre i lepkie (sprawdź, ściskając je palcami).
  2. Obróć ciasto na lekko posypaną mąką powierzchnię, uformuj w 2 kulki i spłaszcz na 2 krążki (upewniając się, że nie ma / minimalnych pęknięć). Przykryć folią plastikową i przechowywać w lodówce przez co najmniej 30 minut.
  3. Gotować kurczaka: Rozgrzej piekarnik do 400 °. Smarujemy dużą masę do pieczenia masłem i smarujemy jedną stroną kawałka pergaminu masłem. Całość doprawić kurczakiem solą i pieprzem, a następnie włożyć do naczynia do pieczenia. Połóż na plecach stronę z masłem pergaminowym, aby kurczak był całkowicie zakryty. Piec, aż kurczak ugotuje się przez 30 do 40 minut. Zresetuj 10 minut przed cięciem w kostki.
  4. W międzyczasie rozpocznij napełnianie: w dużej doniczce na średnim ogniu rozpuść masło. Dodaj cebulę i marchewkę i gotuj, aż warzywa zaczną mięknąć, około 10 minut. Zamieszaj czosnek, następnie wymieszaj mąkę i gotuj, aż mieszanina mąki stanie się złota i zacznie pękać. Stopniowo ubij w bulionie z kurczaka. Doprowadzić mieszaninę do wrzenia i gotować aż do zagęszczenia, około 5 minut. Wymieszaj śmietanę, kostkę kurczaka, groszek, pietruszkę i tymianek. Doprawić do smaku solą i pieprzem.
  5. Złożyć ciasto: Na lekko posypanej mąką powierzchni, rozwałkować jeden krążek ciasta w dużą okrągłą około ¼ “. Umieść w płytkim naczyniu, a następnie dodaj nadzienie. Rozwałkuj drugi krążek ciasta w dużą okrągłą około ¼ “i umieść na wierzchu nadzienia. Wyrównaj krawędzie i zagnij krawędzie, a następnie użyj noża do parowania, aby utworzyć szczeliny na górze. Posmarować jajkiem i posypać łuszczącą się solą morską.
  6. Zmniejsz temperaturę do 375 ° i piecz ciasto, aż skorupa będzie złota, około 45 minut. Odczekaj co najmniej 15 minut przed podaniem.

kurczak Pot Pie

Ethan Calabrese

Добавить комментарий

*

2 + 7 =